EPL:Tallinna ülikooli loomemaja konkursi võitis “Küpsis”

16. detsember, 2009
Tallinna ülikooli loomemaja ja ülikoolilinnaku sisehoovi kavandamiseks korraldatud arhitektuurivõistluse võitis Salto ab OÜ tööga “Küpsis”.
Võidutöö autorid on Ralf Lõoke, Karli Luik ja Maarja Kask, teatas Tallinna ülikool.
Võidutöö puhul märkis žürii, et hoone lahendus on selge, lihtne, ratsionaalne ning suure potentsiaaliga ja välisilme sekundeerib kvartali hoonestusele ega soleeri liialt.

 

Teise koha pälvis konkursil Luhse ja Tuhal OÜ võistlustöö “Camera Obscura”, mille autorid on Ra Luhse, Tanel Tuhal ja Tanel Teder, ning kolmanda koha sai Arhitektuuriagentuur OÜ töö “2oktoober”, autorid Toomas Tammis, Tarmo Teedumäe ja Paco Ernest Ulman. Lisaks anti välja konkursi ergutusauhind, mille võitis Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ tööga “Shining”, autorid on Andres Siim ja Kristel Ausing ja kaastöö Lauri Vaimelilt.

Konkursile laekus kokku 32 ideelahendust ning žürii hinnangul oli tegemist kõrgetasemelise arhitektuurivõistlusega. Žürii hindas eelkõige hoonete terviklahendusi ning nende võimet luua enda ümber ülikoolilinnakule kohane ruum. Lisaks neljale võidutööle tõi žürii esile veel kolm tööd: “Apres Montage”, “Kellavärk” ja “8 ½”.

Narva mnt 25/27/29 ehitatava loomemaja eesmärgiks on luua rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline kompetentsikeskus loovalade õpetamiseks ja arendamiseks. Plaanis on lammutada praegune töökodade hoone ja rajada selle asemele õppehoone, mille peamiseks kasutajaks saab olema Balti filmi- ja meediakool (BFM). Ülikoolilinnaku sisehoovi kahetasandiliseks muutmise eesmärgiks on luua maa-alune autode parkla ja selle peale osaliselt tõstetud jalakäijate tasand. Üliõpilaste rekreatsioonialana kasutatavast sisehoovist kujuneb ülikoolilinnaku süda, mis muutub avatud linnaruumi osaks.

Balti filmi- ja meediakooli arendusjuht Martin Aadamsoo rääkis, et seni tegutses kool vaid rendipindadel, kuid uue maja ehitus loob filmikoolile täiesti uued arenguvõimalused ja seda ka rahvusvaheliselt. “Uus hoone avab end teadlikult linnarahvale, tahame siin näidata regulaarset filmiprogrammi ja teha suviti välikino. BFMist saab maja valmimisel Läänemerepiirkonna kaasaegseima keskkonnaga filmi- ja meediakool,” lubas Aadamsoo.

Esialgse plaani kohaselt valmib loomemaja 2011. aastal, kui Tallinn hakkab kandma kultuuripealinna tiitlit.