ERKI Moeshow lööb innovaatilise disaininäitusega

15. mai, 2012

termo1Selleaastane ERKI Moeshow astub juubeli puhul sammukese moeetenduse piiridest välja. Ei olnud see algusaegaedel ühe õhtu ime ning sama ideoloogia tuuakse ka tänasesse päeva. Inimestele esitletakse kodumaised disainiimesid innovaatilise näituse raames. Kohvikus Wabadus toimuv näitus Fauna Futuristica meelitab muuseumiruumidest välja soojusele reageerivad termokangad ning maailmas ainulaadse ringiliikuva galerii TANK.


9 noort Eesti Kunstiakadeemia tudengit võtsid aluseks kõik, mis iseloomustab selleaastast ERKI Moeshow‘d – tulevik, utoopia, düstoopia. Pidulikule juubelile kohaselt said loodud mõtlevast kandast laudlinad, mis reageerivad soojusele ning selleläbi võimaldavad sooja taldriku, tassi või inimese enda käega muuta laual olevat mustrit. Ka aknast sisse paistev paike mängib mustrite loomises oma rolli.

Galerii TANK on mobiilne tulevikugalerii, mis näitab kuidas võiks välja näha näitusetegevus pärast 2012. aastal toimuvat oodatavat apokalüpsist. See on maailmas üks vähestest galeriidest, mis on paigaldatud jope sisse. ERKI Moeshow ajal näitab galerii TANK Britta Benno näitust “Puhu halvad asjad ära”, mis on samuti inspireeritud tänavuaastasest ERKI Moeshow teemast.

Britta Benno on vabagraafika kunstnik, üks kolmest stuudio Grafodroom vedajatest.

Näitus Fauna Futuristica pidulik avamine toimub 16. mail kell 18.00 kohvikus Wabadus. Näitus jääb avatuks 27. maini.

Eesti üks vanim moeetendus ERKI Moeshow tähistab sel aastal suurejoonelise moedemonstratsiooniga oma 30ndat tegevusaastat. Seekordne suund on võetud tuleviku poole – ERKI Moeshow on kestnud 30 aastat ning kestab vähemalt sama kaua edasi. Milline on maailm homme? Aga ülehomme? Või moeetendus kolme dekaadi pärast? ERKI Moeshow ei leiuta tulevikku, vaid pakub välja oma käsitluse.  ERKI Moeshow laval saab näha 32 kollektsiooni nii kodumaistelt kui välismaistelt loojatelt, mis rajavad tee tulevikku. Utoopilised kujutelmad põimuvad düstoopilistega ning mood on selle kõige kroonjuveeliks.

ERKI Moeshow toimub 26. mail Kultuurikatlas. Pileteid saab soetada kodulehelt või ERKI Moeshow plakatilt QR-koodi vahendusel.

Lisainfo aadressil erki.artun.ee ja Facebooki fännilehel.