ERKI Moeshow selgitas parima noore moelooja

29. mai, 2012

DSC_4119Laupäeval kogunes tuhatkond moehuvilist Kultuurikatlasse, et saada osa alati suurejooneliselt toimuvast ERKI Moeshow’st. Tulevimaailma kontrastidega mängides viis rohelise oaasina seatud eesruum külalised edasi düstoopilist maailmapilti esindavasse saali, kus ruudukujulise lava võtsid üle 32 kollektsiooni noortelt moeloojatelt. Lisaks ERKI Moeshow’le omastele julgetele ja teatraalsetele komplektidele sai näha ka kauneid peokleite, põnevaid käekotte ning uhkeid kingakollektsioone.


Pika moedemonstratsiooni lõppedes jõudis kätte kollektsioonide autorite jaoks kätte kõige põnevam hetk, mil kuulutati välja, kes pälvib Tallinn Fashion Week’i ja Absolut’i poolt välja antava 1000 eurose stipendiumi ning võimaluse üles astuda sügisel toimuval Tallinn Fashion Week’il. Žürii, millesse kuulusid Aldo Järvsoo, Tanel Veenre, Vilve Unt, Anu Kikas ning Liisi Eesmaa, valisid selle auhinna vääriliseks Liina-Mai Püüa kollektsiooniga „Kleidi reform“.

„Liina-Mai Püüa tõi lavale oma maailma, mis eristus kontrastselt ümbritsevast – keset industriaalmaastikku liuglesid järsku kleidid, mis ei häbenenud olla ilusad ja tundlikud. Ajaloost väga otseselt inspireeritud kollektsioon ei muutunud ometi magusaks või igavaks, tunda oli moedisaineri küpselt karmi kätt,“ kommenteeris žürii otsust Tallinn Fashion Week’i peakorraldaja Anu Kikas.

TFW‘i ja Absolut‘i stipendiumi pälvinud Liina-Mai on võidu üle väga tänulik ja veidi üllatunudki: „Pääs Tallinna Fashion Week’ile on väga tänuväärne võimalus minusugusele noorele moeloojale, seda enam, et mul puudub moedisaineri haridus!“ Oma mentoriks valis Liina-Mai Püüa žüriissegi kuulunud Tanel Veenre.

Tallinna moenädal, kus parima noore moelooja kollektsiooni näha saab, toimub selle aasta oktoobrikuus.