ESA ettevõtlusinkubaatorid on nüüd avatud ettevõtetele üle Eesti

21. juuni, 2012

esa_logo_v_190pxTallinna Linnavolikogu kinnitas uue ESA tegutsemiskorra, mis võimaldab ESA ettevõtlusinkubaatoritel pakkuda inkubatsiooniteenuseid mitte üksnes Tallinna, vaid üle Eesti asuvatele ettevõtetele ning ilma ka seni kehtinud ettevõtte vanusepiiranguta.


„Ettevõtlus ei ole tänu internetiseeritusele juba ammu enam asukohapõhine. Inkubaatoril on laialdane kontakt- ja koostöövõrgustik, millest ollakse huvitatud kaugemalgi kui vaid pealinnas. Inkubaator pakub ettevõttele turvalist keskkonda, kust startida; olulised on ka võimalused kontaktiloomeks ja ettevõtete omavaheliseks koostööks,“ kommenteeris ESA juhatuse liige Anu Lõhmus.

ESA ettevõtlusinkubaatoritesse on oodatud ettevõtted, kes hakkavad arendama uut toodet või teenust või plaanivad siseneda uutele turgudele. Kaotatud on piirang, et ettevõtte registreerimisest ei tohi olla möödunud üle kahe aasta. „Ettevõtte noorusest ja registreerimisajast on olulisem sisuline külg, näiteks uudsete, innovatiivsete lahenduste rakendamine, mis ei pruugi alati tähendada uue ettevõtte loomist,“ lisas Lõhmus.

ESA inkubatsiooniteenused on fokusseeritud loomeettevõtele ja ambitsioonikatele kasvuettevõtetele ning on ettevõtete käivitamise kõrval suunatud peaasjalikult ettevõtete arendusele, koostöövõrgustike loomisele ja ekspordiks ettevalmistamisele.

Äriideede konkurss 2012. aasta sügisel startivasse inkubatsiooni on juba avatud. Liitumisavaldusi (esa.ee/liitumisavaldus/) saab esitada 21. septembrini. „Kutsume äriideede omanikke ja meeskondi üles juba praegu ühendust võtma ja oma äriideed ekspertidele tutvustama. Inkubaatorist saab väärtuslikku tagasisidet oma äriideele ja see on kõigile täiesti tasuta,“ julgustab Anu Lõhmus ettevõtlushuvilisi.