ESA ettevõtlusinkubaatorid tutvustasid Peterburi ettevõtetele ärivõimalusi Eestis

16. märts, 2012

Anu_L6hmus_ja_Riina_Aasma_Peterburis_partneriaadil_small13.-15. märtsini toimus Peterburis ülevenemaaline tööstusmess ning selle raames ka rahvusvaheline partneriaad mikro- ja väikeettevõtetele. ESA ettevõtlusinkubaatorite esindajad tutvustasid partneriaadil Vene ettevõtjate võimalusi osalemiseks Tallinna ettevõtlus­inkubaatorites.


Partneriaadil esines sõnavõtuga Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, kelle ettekanne keskendus Tallinna ettevõtlus- ja ärikeskkonnale. Ettekandes välja toodud ESA Tallinna ettevõtlus­inkubaatorid pälvisid publiku seas erakordselt suurt huvi. ESA ettevõtlusinkubaatorite juhid kohtusid partneriaadil mitmete samalaadsete algatuste esindajatega Peterburist ja Leningradi oblastist, saades kinnitust, et väikeettevõtluse tugimeetmete osas on Tallinnal kindlasti hulgaliselt kogemusi jagada.

„Eriti palju otsiti kontakte ESA Loomeinkubaatoriga ning sooviti lähemalt kuulda inkubaatori tegevustest ja kogemustest just loomeettevõtetele ärialustuskeskkonna pakkumisel, sest Peterburi piirkonnas sarnaseid algatusi hetkel ei ole,“ ütles ESA juhatuse liige Anu Lõhmus. „Peterburis oodatakse väga koostöö- ja kultuurikontakte Eesti loomeettevõtjatega. Juba käesoleva aasta septembrikuus toimuvatel Tallinna Päevadel Peterburis loodame omalt poolt nendele ootustele vastata,“ lisas Lõhmus.

„Oli selgelt näha, et meie kogemus on Peterburi jaoks väga teretulnud,“ sõnas ESA loomemajanduse arendusjuht Riina Aasma. „Leidsime partneriaadilt tõsiseid koostööhuvilisi disainialaste ärikontaktide vahendamiseks ning loodetavasti on juba sügisel võimalus olla suuremate koostööprojektide sünni tunnistajaks.“

Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) on 2006. aastal loodud ettevõtluse tugistruktuur, mille eesmärk on toetada jätku- ja kasvusuutliku ettevõtluse kasvu ning vähendada alustava ettevõtja arenguriske inkubatsiooniteenuste pakkumise kaudu. ESA opereerib Tallinnas kolme ettevõtlusinkubaatorit kogupinnaga ca 2500 m2.