ESA ettevõtlusinkubaatorite koolitusgrupid läksid lõhki

03. märts, 2010
ESA – Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) Tallinna ettevõtlusinkubaatorites alustas 2. märtsil planeeritud ettevõtluse baaskoolituse kahekuulisel kursusel tavapärase ühe asemel kaks gruppi tulevasi ettevõtjaid ja nemadki peavad end koolipingis koomale tõmbama, sest tavapärase 25 õppuri asemel peab korraga koolitusklassi mahtuma 35.

 

„Soovime eelinkubatsiooni ajal pakkuda parimaid koolitusi ja Eesti tippkoolitajaid, et tulevased ettevõtjad saaksid hästi hoogsa stardi,” ütles ettevõtluskonsultant, ESA juhatuse liige Anu Lõhmus. Tema sõnul on seekordses koolitusprogrammis oluliselt tõstetud turunduse ja müügiteemaliste moodulite osakaalu ja loengute arvu. „Hoiame loengud hästi praktilised, näiteks valmib koolituse lõpuks iga ettevõtte personaalne turunduskava,” sõnas Lõhmus. Kevadise ettevõtluskoolituse viivad läbi juhtiva koolitus- ja konsultatsioonifirma Inscape Baltic koolitajad Rinel Pius ja Dmitri Volov, kellel on pikajaline muljetavaldav kogemustepagas strateegilise ja finantsjuhtimise, müügi ja teeninduse valdkonnas.

 

Kahe kuu jooksul omandatakse ettevõtlusalased baasteadmised, sõnastatakse ettevõtmise strateegia ja sellele vastav tegevuskava ning valmib rakendatav äriplaan. Õppetsükkel lõpeb äriplaani kaitsmisega, mille eduka läbimise korral omistatakse ettevõttele inkubaatori ettevõtte staatus. Inkubatsiooniteenuse hulka kuulub ärialane nõustamine, abi projektide ja taotluste koostamisel, võimalus osaleda erialaspetsiifilistel koolitustel, ühisturundusprojektides ja õppereisidel planeeritava ekspordi sihtriikidesse jpm. Koolitused finantseerib ESA nii EASi kui ka Tallinna linnavalitsuse kaasabil.

 

Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutusse laekus 4. veebruaril lõppenud inkubatsioonitaotluste vastuvõtu käigus 81 liitumistaotlust, millest said positiivse eelinkubatsiooni otsuse 67 tulevast ettevõtjat. Ligi kaks kolmandikku esitatud taotlustest on tulnud loomeettevõtjatelt, mis omakorda näitab, et elustiiliettevõtetel on tänases majanduspildis arvestatav roll lisandväärtuse allikana.

Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) on Tallinna linna ettevõtluse tugistruktuur, mis osutab alustavatele ettevõtjatele ärialustus-, äriarendus- ja infrastruktuuriteenuseid. Tallinnas on kolm ESA ettevõtlusinkubaatorit: Kopli ettevõtlusinkubaator, Ülemiste ettevõtlusinkubaator ja Loomeinkubaator. Ettevõtlusinkubaatorite ülesandeks on ettevõtete käivitusperioodi riskide vähendamine kvaliteetse töökeskkonna ja toetavate teenuste pakkumise kaudu. Põhiteenustele lisaks annab ettevõtlusinkubaator esmaseid individuaalkonsultatsioone ettevõtlusega alustada soovijatele.

 

Lisainfo:

 

Anu Lõhmus

Ettevõtluskonsultant

ESA juhatuse liige

Tel 5646 5868

anu@esa.ee

 

Juta Teller

Turundusjuht

Tel 516 4119

juta@esa.ee / www.esa.ee