ESA ettevõtlusinkubaatorites seitse uut liitunud ettevõtet

05. juuli, 2011

altESA ettevõtlusinkubaatorites on asunud oma äri arendama seitse uut ettevõtet, kes liitusid inkubaatoriga kevad-suvel lõpetanud kümnendast eelinkubatsioonilennust.

Kahekuulise eelinkubatsiooni kestel läbisid ettevõtjad ettevõtluse baaskursuse ja koostasid põhjaliku äriplaani, mida hindamiskomisjoni ees edukalt kaitsesid. Käivitunud inkubatsiooniperioodi jooksul, mis kestab kuni kolm aastat,  on ettevõtte käsutuses personaalne konsultant, inkubatsiooniteenuse hulka kuulub ärialane nõustamine, abi projektide ja taotluste koostamisel, võimalus osaleda koolitustel, abi koostööpartnerite leidmisel ja palju muud.

  • Varkki OÜ on tuntud rõivadisaineri Jaana Varkki ettevõte, kus valmivad väikeses tiraažis disainerrõivad sõltumatult ja loovalt mõtlevale inimesele, kes väärtustab iseennast ja aega. Rõivakollektsioonid on tuntavalt disaineri käekirjaga, mida iseloomustab mäng detailide ja lõikekonstruktsioonidega. Varkki esimene limiteeritud moekollektsioon „Carpe Diem“, mis jõudis kevadel müügile Tallinna Kaubamajja, müüdi ülikiiresti läbi. Ka on disainer Jaana Varkki pilkupüüdvate vaarikapunaste esinduskleitide autoriks, mida nüüdsest kannavad LHV Panga teenindajad.
  • Tuleviku Tegijad OÜ (kaubamärk OPAAA) loob väikese viguriga pilkupüüdvate sõnumitega kvaliteetseid lasterõivaid. OPAAA sündis väikeses kolmeliikmelises peres, kuhu kuuluvad ema, isa ja pisipoeg. Pere hindab eestimaiseid, ilusaid, toredaid ja kvaliteetseid tooteid, millel on rääkida oma lugu.
  • OÜ Tamnord Group on aktiivsete ja teotahteliste omanike eestvedamisel käivitunud ettevõte, mis kaubamärgi EstBicycle all korraldab jalgrattarenti ja –tuure Tallinnas. Uusi ilma käikudeta linnarattaid ja ka lasterattaid saab rentida Tallinnas Norde Centrumi vastas olevast rendipunktist, tuurid viivad huvilised pooleteiseks tunniks ilusatesse kohtadesse Maarjamäel ja Kadriorus.
  • Visar Studio OÜ tegeleb graafilise disaini ja 3D-animatsiooniga, stuudio omanikel on eelnev pikaajaline erialane töökogemus ja kompetents graafilise disaini ja 4D animatsiooni vallas.
  • Inslab OÜ on loomas uudset disainikonkursside veebiplatvormi loovisikutele ja disainihuvilistele.
  • Compart OÜ disainib ja valmistab disainmööblit ja sisustusaksessuaare.
  • Creative IT on veebiagentuur, mille tegevusalaks on veebimajutus, kodulehekülgede lahendused ja ehitused. Creative IT loominguline meeskond lubab lennutada kliendi oma kirevasse ideedepanka ja tagab peadpööritavalt erilise ja omanäolise lahenduse. Kogu loovuse juures püsivad nad samal ajal vähemalt ühe jalaga maa peal ja hoiavad asjad lihtsad ning arusaadavad.

ESA vanemkonsultandi Peeter Mõistliku hinnangul on kõigi liitunute näol tegemist korralikku potentsiaali omavate ettevõtmistega. „Isikupärasel disainil ja väikeseeriatootmisel on globaliseeruval turul alati ruumi. IT valdkond, sealhulgas 3D ja 4D, on kasvav turg. Võimalus „velotada“ meie kaunis Tallinnas on selge lisaväärtus nii Tallinna külastavatele turistidele kui meile endile. Inkubaator soovib asjaosalistele nende ettevõtmistes edu!“

Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) on Tallinna ettevõtluse tugistruktuur, mis ettevõtlusinkubaatorite kaudu pakub alustavatele ettevõtjatele ärialustus-, äriarendus- ja äriruumiteenuseid. Enam kui 5 tegutsemisaasta jooksul on ESA töötanud enam kui 100 inkubatsiooniettevõttega: inkubaatoritest on välja kasvanud üleriigiliselt teada-tuntud tegijaid, suuremahulisi eksportijaid ning rahvusvahelistel konkurssidel tunnustust pälvinud ettevõtjaid, üle poolte inkubatsiooniettevõtetest on saanud kaasrahastuse oma tegevuse arendamiseks erinevatest EASi ja Tallinna Ettevõtlusameti programmidest.