ESA inkubaatoris kaitses äriplaane üheksas lend alustavaid ettevõtjaid

25. mai, 2011

altESA ettevõtlusinkubaatoris lõpetas 2011. aasta kevadine eelinkubatsiooni­grupp, kes möödunud kolme kuu jooksul osales ettevõtluse baaskoolitusel ja sõnastas selle raames oma äriplaani. Inkubandi staatuse tunnistuse sai 11 eelinkubatsiooni läbinud ja oma äriplaani edukalt kaitsnud noort ettevõtjat, kellel nüüd on võimalus järgnevaks kaheks aastaks liituda inkubaatoriga ja asuda inkubaatori toel oma äri arendama.

Sihtasutuse jaoks on tegemist üheksanda lennu ja kümnenda koolitusgrupiga – rekordkõrge nõudluse tõttu startis aastatagune ülemöödunud lend kahes paralleelgrupis. Tänavustest 21st alustanust lõpetas 11, grupis osales ka kaks juba 2010. aastal oma äriplaaniga alustanut.

Noorte ettevõtjate tegevusalade valik on lai: 4D animatsioonist ja veebimajutusest lasterõivaste ning disainmööbli tootmiseni. Üle poole grupist tegutseb loomemajanduse valdkonnas.

„Tänavune kümnes eelinkubatsioonigrupp paistis silma erakordselt kõrge ettevõtete arvu poolest. Ligi 40% eelinkubantidest olid juriidilised isikud, sel ajal kui 2010. aastal oli eelinkubatsioonis registreeritud ettevõtteid kõigest viiendik. Kahtlemata näitab see statistiline number sellekevadise lennu äriideede küpsust,“ kommenteeris ESA juhatuse liige ja ettevõtluskonsultant Anu Lõhmus.

Järgneva kuu aja jooksul on inkubandi staatuse saanud ettevõttel õigus sõlmida sihtasutusega leping inkubatsiooniteenuste kasutamiseks. Kuni kolmeaastase inkubatsiooniteenuse hulka kuulub ärialane nõustamine, abi projektide ja taotluste koostamisel, võimalus osaleda koolitustel, abi koostööpartnerite leidmisel jpm. Varasemalt on ESA inkubandi tunnistuse saanud 133 ettevõtjat.

Lisainfo: www.esa.ee