ESA Tallinna ettevõtlusinkubaatorid kutsuvad 7. oktoobril lahtiste uste päevale

06. oktoober, 2011

Reedel, 7. oktoobril on kõigis ESA ettevõtlusinkubaatorites avatud uste päev, kuhu on oodatud kõik huvilised. Toimub ettevõtlusseminar “Sinu idee meie toetusel”, mida viivad läbi inkubaatorite juhatajad.


Seminari algusajad:

  • kl 10 Kopli ettevõtlusinkubaatoris, aadressil Kopli 98 (Kopli Ametikooli III k)
  • kl 12 Ülemiste ettevõtlusinkubaatoris, aadressil Suur-Sõjamäe 10a (Ülemiste City, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor soklikorrus)
  • kl 14 Loomeinkubaatoris, aadressil Veerenni 24 (Baltika Kvartali C-korpuse III k)

Lisainfo ettevõtluskonsultantidelt:

  • Ülemiste ettevõtlusinkubaatoris – Mart Brauer (tel 604 0631, 511 1920, mart@esa.ee)
  • Kopli ettevõtlusinkubaatoris – Peeter Mõistlik (tel 604 0611, 505 4901, peeter@esa.ee)
  • Loomeinkubaatoris – Ele-Mall Vainomäe (tel  604 0621, 506 7881, elemall@esa.ee)
  • üldtel 604 0620, info@esa.ee

Lahtiste uste päev päädib Loomeinkubaatoris kl 15-17 tunnustatud lektori, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor majandusteooria ja majandusarvestuse õppetooli juhi Andres Arraku poolt läbiviidava infoseminariga “Kes või mis peaks looma töökohti”.

Eestis on hetkel veel palju  töötuid. Kes peaksid uusi töökohti looma? Põhimõtteliselt on kaks võimalust, mina ise või siis keegi teine. Esimene variant tähendaks vastutuse võtmist ja ettevõtjaks hakkamist. Teise variant tähendab lootmist valitsusele või eraettevõtjast kaaskodanikule. Antud kontekstis osutub eriliselt oluliseks ettevõtlushariduse seis ja suhtumine ettevõtjaks olemisse ehk siis iseendale töö ja palga kindlustamisse.

Tänapäeval ei tähenda ettevõtjaks olemine suure firma juhtimist. FIE’na saavad ettevõtjad olla nii hambaarst, tõlk, insener kui kunstnik. Mida rohkem on neid, kes julgevad vastutust võtta, seda valutumalt elab majandus üle ka järjekordse languse. Praegune olukord, kus majandus- ja ettevõtlusalasest  hariduseston ära lõigatud enamus õppuritest, ei ole kindlasti rahuldav. Elus hakkama saamine eeldab elementaarseid teadmisi majanduse toimemehhanismist ja oskust koostada töötavat äriplaani. Eesti esimene mastaapsem majanduslangus on heaks põhjuseks mõned väärtushinnangud ümber vaadata.

Infoseminar on osalejatele tasuta.

Tule osale ka Sina diskussioonis; vajalik on eelnev registreerumine: liivi@esa.ee