ESA Tallinna ettevõtlusinkubaatorid kutsuvad endaga liituma aktiivseid ettevõtjaid

02. veebruar, 2011

altEttevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) kuulutab välja järjekordse konkursi ettevõtlusinkubaatoriga liitumiseks. Konkureerima on oodatud unikaalsed ja ambitsioonikad äriideed, mille taga seisab võimekas ja teotahteline meeskond.

Inkubaator pakub liitujatele oma tuge turunõudlusele vastavate toodete ja teenuste väljaarendamisel ning uutele turgudele sisenemisel. Loomeettevõtluse valdkondadest on fookus seekord moedisainerid – seda eeskätt äsja käivitunud rahvusvahelise Baltic Fashion koostööprojekti tõttu, mille kaudu on Loomeinkubaatoril võimalik lähima kolme aasta jooksul ellu viia mitmeid moedisaineritele suunatud ärikoolituse alaseid ja võrgustumistegevusi.

Huvilistel tuleb täita inkubatsiooniteenuste taotlus (www.esa.ee/taotlus), kirjeldades selles oma äriideed ja meeskonda. Taotluse esitamisele järgneb kohtumine ESA ekspertgrupiga, kes annab äriideele tagasisidet ja hindab selle eduperspektiivi. Kui äriidee on veenev, sellele on võimalik luua kasumlik äri- ja tulumudel ning taotleja motiveeritus äriidee elluviimiseks on kõrge, on taotlejal võimalus siseneda eelinkubatsiooni. Eelinkubatsiooni käigus läbitakse ettevõtluse baaskoolitus, mis hõlmab erinevaid valdkondlikke mooduleid tootearendusest ja turundusest rahavoogude planeerimiseni. ESA personaalse ettevõtluskonsultandi toel arendatakse interaktiivses keskkonnas iPlanner välja äriidee teostamise strateegia ja koostatakse detailne tegevuskava. Eelinkubatsiooni lõppedes kaitseb ettevõtja hindamispaneeli ees oma äriplaani ja alustab äritegevuse arendamist inkubaatoris.

ESA korraldab ettevõtluse baaskoolitusi kaks korda aastas. 1. märtsil algavasse eelinkubatsiooni pääsemiseks on vajalik esitada taotlus hiljemalt 21. veebruaril.

Reedel, 11. veebuaril toimub kõikides ESA inkubaatorites avatud uste päev. Loe lisa!

Lisainfo ettevõtluskonsultantidelt:

  • Ülemiste ettevõtlusinkubaator – Mart Brauer (tel 604 0631, mob 511 1920, mart@esa.ee)
  • Kopli ettevõtlusinkubaator – Peeter Mõistlik (tel 604 0611, mob 505 4901, peeter@esa.ee)
  • Loomeinkubaator – Ele-Mall Vainomäe (tel 604 0621, mob 506 7881, elemall@esa.ee)

Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) on Tallinna linna ettevõtluse tugistruktuur, mis osutab alustavatele ettevõtjatele ärialustus-, äriarendus- ja äriruumiteenuseid. Tallinnas on kolm ESA ettevõtlusinkubaatorit: Kopli ettevõtlusinkubaator, Ülemiste ettevõtlusinkubaator ja Loomeinkubaator. Tallinna Loomeinkubaator tunnistati globaalsel Best Science Based Incubator 2010 konkursil auhinnalise teise koha võitjaks.