ESA Tallinna ettevõtlusinkubaatorites kaitses äriplaane kümnes lend ettevõtjaid

16. jaanuar, 2012

ESA_tunnistusedESA Loomeinkubaatoris anti 13. jaanuaril pidulikult kätte koolituse läbimise tunnistused kolmeteistkümnele 2011. aasta sügisel eelinkubatsiooni sisenenud ning kahekuulise ettevõtluse baaskoolituse järel oma äriplaani kaitsnud alustavale ettevõtjale. Äriplaani edukatelt kaitsnutel on nüüd võimalus järgnevaks kaheks aastaks liituda inkubaatoriga, et inkubaatori toel ja võimendusel oma äri arendama asuda.

ESA ettevõtlusinkubaatorite jaoks oli tegemist ümmarguse numbri – 10. juubelilennuga. Koolitusgrupp startis oktoobris 16 ettevõtjaga, nendest kolm otsustas kursuse käigus, et vajavad oma idee väljaarendamiseks lisaaega. Ettevõtete tegevus ulatub agiilsest tarkvaraarendusest ja kohvikoolituste korraldamisest kuni energiaprojektide finantseerimise ja teostuseni.

„Igal meie lennul on olnud mingi eripära. Seekordne juubelilend on n-ö teadmistepõhiste teenuste osutamise nägu,“ ütles oma pöördumises grupile ESA juhatuse liige Anu Lõhmus. „Eelinkubatsiooni jõudsid varasemast ambitsioonikamad äriideed ja äriplaanide tase oli ühtlaselt kõrge. Varasemate lendudega kõrvutades on tähelepanuväärne ka see, et enamus eelinkubatsiooni lõpetajatest on juriidilised isikud – ettevõtted, kes juba reaalselt töötavad ja tegutsevad.“

Tunnistuste kätteandmise tseremoonial tunnustas ESA tänukirjadega ka hiljuti inkubatsioonist väljunud ettevõtteid nende ambitsioonika arengu ning vastastikku arendava koostöö eest inkubatsiooniaastatel. Traditsiooniliselt oli alustavaid ettevõtteid tulnud tervitama ka n-ö vilistlaskogu ehk inkubatsioonist peatselt väljuv staažikas ettevõte – seekord Loomeinkubaatoris tegutseva klaasistuudio Annkris-Glassi näol. Klaasikunstnik Anne-Liis Leht soovitas oma kogemusele tuginedes ettevõtjatel maksimaalselt palju osaleda erinevatel koolitustel, mida inkubaator pakub – nii mõnigi esmapilgul vähemolulise koolituse käigus saadud teadmine on aasta pärast osutunud vägagi väärtuslikuks, ning mainis olulise väärtusena, millest maksimum võtta, inkubaatori inimesi ja seltskonda.