ESA Tallinna Loomeinkubaatori ehtekunstnikud osalevad rahvusvahelisel ehtekunstifestivalil Brilliantly Birmingham

29. november, 2010
alt Möödunud nädalal sõitis kolm ESA Tallinna Loomeinkubaatori ehtekunstnikku Suurbritanniasse Birminghami, et osaleda tänavu juba 11. korda peetaval rahvusvahelisel ehtefestivalil Brilliantly Birmingham.
ESA juhatuse liikme, ettevõtluskonsultandi Anu Lõhmuse sõnul astuvad Eesti kunstnikud Brilliantly Birminghami festivalil üles esmakordselt. ”Alustasime läbirääkimisi festivali korraldajatega näitusepindade osas juba septembrikuus. Oma kollektsiooni tutvustamine ja müügivõimalus rahvusvahelisel tasandil on kunstnikule äärmiselt oluline, seda nii loovisiku töö tunnustamise kui ka ekspordivõimalusteni jõudmise poolelt,” sõnas Lõhmus.

Festivali korraldajad võimaldasid Loomeinkubaatori ehtekunstnikele näitusepinna esinduslikus Birminghami muuseumis ja kunstigaleriis – Birmingham Museum and Art Gallery’s. Ligi kahe kuu vältel esitlevad seal oma kollektsioone kunstidoktor Kärt Summatavet (EHEsummatavet OÜ), klaasikunstnik Anne-Liis Leht (Annkris-Glass OÜ) ja juveliir Gvido Valickis (GM Jewellery Design OÜ).  

Loomeinkubaatori ehtekunstnikud osalesid pidulikul festivali avamisgalal, kus Birminghami linnapea oma tervituskõnes Tallinna Loomeinkubaatorit ja Tallinna ehtekunstnikke mitmeid kordi ära märkis. Oma reisi raames külastasid ehtekunstnikud mainekat Birminghami ülikooli ehtekunstikooli, mis oma 350 tudengi ja tipptasemel sisseseadega meelitab õppima meistreid ja kunstnikke kogu Euroopast ja  Aasiast. Ühtlasi tutvuti Birminghami linna olulisemate loovaladega: Fazeley Studios, Great Union, Custard Factory jt ning võeti osa mitmest temaatilisest seminarist, kus käsitleti ehtekunsti trende ja kunstniku eetilist vastutust ehete loomisel. Seminaril osalenud klaasikunstniku Anne-Liis Lehti sõnul sai tema kui kunstnik ja ettevõtja väga palju mõtteainet ning praktilisi näpunäiteid, kuidas igal hooajal kollektsioone üles ehitada ja nende väljapanekut korraldada nii, et kunst ka inimestele müüdav oleks.

27. novembril avatud Brilliantly Birmingham festivali näitused jäävad avatuks 9. jaanuarini 2011. Lisainfo ehtekunstnifestivali kohta: www.brilliantlybirmingham.com.

Loomeinkubaatori ettevõtete õppereis Birminghami toimus Interreg IVC projekti Baltic Creative Metropoles toel.

ESA Tallinna Loomeinkubaatorist
2009. aastal avatud Tallinna Loomeinkubaator on üks kolmest Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) juhitavast inkubaatorist. Tallinnas Baltika Kvartalis asuv stuudio- ja ateljeelaadne keskkond on rajatud loomemajanduse valdkonnas tegutsevate ettevõtetele nende arengu ja kasvu toetuseks. Tallinna Loomeinkubaator osutab alustavatele loomemajandusvaldkonna ettevõtetele teenuseid, mis on eelkõige seotud ettevõtluse alustamise (äriidee esmane analüüs, ärialane nõustamine, ettevõtluse baaskoolitus) ja äri arendamisega (sh valdkondlikud nõustamised, spetsialiseeritud koolitused, abi koostööpartnerite leidmisel nii Eestis kui välisriikides).
Alustavaid loomeettevõtteid ühendavasse Loomeinkubaatorisse kuuluvad aktiivsed ja toimekad moedisainerid, klaasikunstnikud, juveliirid, fotograafid ning paljud teised loomevaldkonnas tegutsejad.