Esteloni kõlarid said 130 000-eurose kasvusüsti

10. jaanuar, 2011

altSel nädalal maailma suurimal tarbeelektroonika messil Esteloni brändi all oma kvaliteetkõlareid tutvustav Eesti firma Alfred & Partners teatas 130 000-eurosest investeeringust seeriatootmise käivitamiseks ja USA turule sisenemiseks.

Esteloni kõlareid esitleti esimest korda mullu oktoobris Denveris toimunud messil Rocky Mountain Audio Fest. Kuu hiljem võitis ettevõte oma tippmudeli Estelon XA-ga prestiižika innovatsiooniauhinna rahvusvaheliselt koduelektroonikatootjate assotsiatsioonilt.

Ametlikult lansseeriti Esteloni kõlarid möödunud nädalal Las Vegases toimuval maailma suurimal tarbeelektroonika messil CES. Messiosalus aitab Alfred & Partnersil leida oma toodete levitajaid ja murda sisse uutele kvaliteetaudio turgudele.

Vastset investeerimisraundi rahastas kaks erainvestorit, kelle pagasis on pikad kogemused innovaatiliste Balti ettevõtetega ning keda ühendab kauaaegne kirg kvaliteetaudio vastu.

„Eestit tuntakse väikese, kuid sumiseva internetiinnovatsiooni kasvulavana,” ütles üks investoreid, tehnoloogiaettevõtja ja Skype Eesti juht Sten Tamkivi. „Noorte tarkvarafirmade foonil paistab Estelon silma sellega, et sulatab kokku elektroonika, disaini, unikaalsed materjalid ja võrratu helikvaliteedi. Aeg-ajalise ingelinvestorina ei saanud ma Alfred & Partnersi maailmavallutuslike plaanidega kuidagi ühinemata jätta.”

„Olen Balti kasvuettevõtetesse investeerinud 15 aastat,” lisas Londonis tegutsev investor ja Premia Foodsi juhatuse liige Vesa Jaakko Karo. „Selle aja vältel pole ma veel näinud sarnast kombinatsiooni maailmaklassi tehnoloogiast niivõrd edasijõudnud disaini- ja materjalivalikuga. Esteloni kõlaritest saab ülemaailmne edulugu.”

Alfred & Partnersi asutas ettevõtte peadisainer Alfred Vassilkov, kes on kõlareid ehitanud ja disaininud üle 25 aasta.