Estonian Business School avab sügisel ainulaadse Äriinnovatsiooni MBA magistriprogrammi

26. juuni, 2014

ebs logo2Sel sügisel avatakse EBSis uus ainulaadne magistriprogramm Äriinnovatsioon MBA (Business Innovation MBA). Kaheaastane ingliskeelne programm on mõeldud neile, kellel on tugev tahe käivitada ja arendada uusi tehnoloogiapõhiseid äriprojekte ja juhtida innovatsioone kas ettevõtjana või ettevõtte siseselt uute toodete ja teenuste edukal turule toomisel. Programmi teevad ainulaadseks uudne lean start-upil põhinev õppemetoodika, pidev ärimentorluse ja coachingu tugi ning interdistsiplinaarne ja rahvusvaheline meeskonnatöö.

Programmi teeb omanäoliseks see, et õppimine toimub meeskondades, kes reaalselt arendavad äriinnovatsiooni projekte lähtudeslean start- upmetoodikast eesmärgiga jõuda töötava jätkusuutliku ärini minimaalsete kuludega, lähtudes reaalse kliendi vajadustest. Niisugune metoodika vastandub mudelile, mille puhul luuakse kõigepealt toode, tegeletakse siis selle lansseerimise ja turundusega ja jäädakse kliente ootama.

Äriinnovatsiooni MBA õppekava kestus on 2 aastat. Programm algab BootCamp’iga,mis on intensiivne 3-päevane kursus, mille sisuks on esimese äriinnovatsiooni simulatsioon tiimides. BootCamp’ile järgneb äriinnovatsiooni semester, mille jooksul tuleb jõuda töötava ärimudelini. Äriarenduse aastal läbitakse erinevaid äriarenduse etappe: luuakse prototüüpe, otsitakse kliente, jne. Äriarenduse aasta lõpeb projekti esitlusega. Kõik õppeained lähtuvad projekti arengust ja vajadustest ning on spetsiaalselt programmi jaoks loodud. Umbes pooled õppejõududest on välisõppejõud ja enamik mentoreist praktiseerivad ärijuhid.

Programmi välja töötanud EBSi projektijuhi Grete Kuura sõnul võib öelda, et “programm on eripärane nii Eesti kui rahvusvahelisel haridus- ja innovatsioonimaastikul. Maailmas on teadaolevalt 19 sarnast programmi, millest omakorda vaid seitse kaheaastast.” „Uuringud on näidanud, et taolises programmis osalenute motivatsioon on suurem, poolelijätjate osakaal väiksem ning ettevõtlusega jätkavate protsent suurem kui muude ettevõtlust õpetavate magistriprogrammide puhul,” lisas ta. 

EBSi õppe- ja arendusprorektori Toomas Dannebergi sõnul  „kasvas programmi käivitamise mõte välja majandus- ja ärikeskkonna vajadustest”. „Innovatsioon ja iduettevõtlus on Eestis olulised majandust elavdavad jõud. Millest on puudus, on heal tasemel innovatsioonijuhid, kes tooksid lisainvesteeringuid kohalikesse iduettevõtetesse, oskaksid juhtida tehnoloogiasiiret teadusest ning oleksid võimelised tooteid ja teenuseid lansseerima ka ettevõtete sees,” lisas ta.

Kandideerimine programmi on avatud ning sisseastumisintervjuud toimuvad juuli alguses. Huvilised on oodatudBusiness Innovation MBA programmi tutvustavale infohommikule, mis toimub Estonian Business Schoolis 18. juunil kell 9:00 – 11:00, aadressil Lauteri 3, ruumis 109. Infopäeval annavad programmi õppejõud ülevaate lõpetanute tulevikuvõimalustest ja lean start- up metoodika olulisusest iduettevõtluses. ​