Estonian Fashion Festival 2020 disainerite konkurss on alanud!

18. veebruar, 2020

Käimas on  disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele. Festivali eesmärgiks on disaineritele pakkuda võimalust end mitmekülgselt täiendada ja näidata oma kollektsioone laia publiku ees. Festival toimub Tartus 10-12. juunil 2020.

Disainerite konkurss kestab 20. märtsini ning konkursil etendustele valitud disainerid kuulutatakse välja 26. märtsil.

Sarnaselt eelmisele aastale avab ka 2020. aastal festivali Kõrgema Kunstikooli Pallas korraldatav Mood-Performance-Tants (MPT). Tartu vanim moeetendus ootab etendusele kandideerima disainereid, kelle eripäraks on hullumeelsed moeideed ja eksperimendid. Laval ühendatakse need tantsu ja performance’i ning muusikalise taustaga. Mood-Performance-Tants toimub 10. juunil Tartus.

  1. juunil toimub Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendus OmaMood, mille eesmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö väärtused modernses võtmes. Moeetendusega toetatakse aeglase moe põhimõtetel valminud kohalikust käsitööpärandist inspireeritud rõivaste loomist ja kandmist. Kandideerima oodatakse disainereid, kelle suunitlus on peamiselt jätkusuutlik ja kohalikku käsitööd ning materjali väärtustav.

Estonian Fashion Festivali lõpetab 12. juunil toimuv Antoniuse Moeetendus. Ready-to-wear disaine tutvustaval etendusel on varasematel aastatel lavale toodud nii Xenia Joosti, Anni Ansmanni kui Kuuli kollektsioone. Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatava Antoniuse moeetenduse eripäraks on läbimõeldud rõiva- ja aksessuaarikollektsioonid, mis on valmis vallutama poelette. Konkursile oodatakse tarbijasõbralikke disaine, mida oleks võimalik kohe kaubandusse paisata.

Estonian Fashion Festivali programmi kuuluvad lisaks moeetendustele veel Noorte Disainerite Arenguprogramm, moeseminar ja moekunstikino.

Facebook: https://www.facebook.com/estonianfashionfestival/

Instagram: https://www.instagram.com/estonianfashionfestival/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCWCOjNaXLDKZNXJrQvPMKQA

Korraldajad : Tartu Loomemajanduskeskus, Kõrgem Kunstikool Pallas, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

 

Kolm etendust: Antoniuse moeetendus (Tartu LMK), Mood-performance-Tants (Pallas), OmaMood (TÜ VK)

Estonian Fashion Festivali toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Balmain ja Audi.

Rohkem infot ja konkursil kandideerimine: fashionfestival.ee