Ettevõtjate ja muusikute võrgustikud peaks välismaal koos tööle panema

13. mai, 2014

nortal talks vaike

Ettevõtjate ja muusikute võrgustikud peaks välismaal koos tööle panema, leidsid  Nortali juht Priit Alamäe ja Ewert and the Two Dragons manager Toomas Olljum Nortal Talksi vestlusringis. Mõlemad on omas valdkonnas jõudnud märkimisväärsete eksporditulemusteni. LOE EDASI

On õnn ja õnnetus olla Eestist, leidsid vestlejad. Eestil on tugev IT kuvand, lisaks oleme väikesed ja paindlikud ja meil saab teha suuri asju – see lisab omapära ja põnevust. Kuid meil on raske end maailmas kehtestada, sest me pole enda üle piisavalt uhked, põhjamaine tagasihoidlikkus ei tööta meie kasuks.

Peame õppima rohkem koostööd tegema. „Rootsis näiteks on bänditegemine juba algkooli õppekavas, see õpetab koostööd. Meie oleme rohkem individualistid, “ arvas Olljum. Ewert and the Two Dragons edu kommenteerides ütles manager, et esiteks pead tegema head muusikat. Heale bändile tuleb tekitada võimalusi, et ta silma jääks, olulised on siinkohal võrgustikud, showcase’id ja festivalid.

Võrgustiku olulisust rõhutas ka Alamäe. „ Selleks, et saavutada „magic moment“, hetk, kus just sina saad „suurte meeste“ kõne on vaja aastaid tööd teha. Juht saab selleks ukse lahti teha. Nortalil saabus üks maagiline hetk alles hiljuti kõnena Saudi Araabiast.