Ettevõtjate päev „EASi Liftiga tulevikku“ – disain ja IT äriarenduses

24. september, 2014

eas varviline logo all nurgasEAS korraldab juba kuuendat korda ettevõtjate päeva „EASi Liftiga tulevikku”. Seekordse päeva peateemad on disain ja IT. Ettevõtjate päeval esineb ligi 15 silmapaistvat kasvuettevõtjat, kes tutvustavad oma kogemusi. Kogemuste vahetamise päevale oodatakse eksportimisega tegelevate tootmisettevõtete juhte ja omanikke, varasematel kordadel on üritusel osalenud ligi 300 osavõtjat. Üritust rahastab EAS Euroopa Sotsiaalfondist.

Disain ja IT määravad järjest rohkem rahvusvahelise äri edukust ja konkurentsivõimet. Nii disaini- kui ka IT-lahendused ei ole asjad iseeneses, vaid läbivad ettevõtte eri osi n-ö horisontaalselt. Disain ei tähenda ainult toote disainimist, vaid hõlmab igapäevategevusi laiemalt ja annab vastuse küsimusele, kuidas me asju teeme. Traditsioonilises majanduses kasutatakse järjest enam IT-lahendusi ja IT abil rikastatud teenuseid, mis aitavad tulu teenida.

Kahel laval jagavad oma kogemusi teiste seas hr. Ville Jehe (disainer, insener, ettevõtja, visionäär), Göran Sjöholm (Delux OÜ), Lauri Aaltio (Jukola7, endine Metso tööstusdisainer), Miroslaw Pienkowski (MP & Partners Engineering), Alissa Vassilkova (Estelon) jt.  Ettevõtjate päeva avavad väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ning EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg.

Ekspordi ja e-äri saalis jagavad erinevate valdkondade ettevõtjad oma kogemuslugusid edukast rahvusvahelisest ärist ja e-lahenduste osast rahateenimises. Tootearenduse saalis räägime disainist, toodete ja teenuste arendamisest.

Messi- ja töötoasaalis tutvustavad ennast ja räägivad oma koostöökogemustest ülikoolid, teadusasutused ning teised ettevõtlust toetavad organisatsioonid. Lisaks saab osaleda töötubades, kus ettevõtjad saavad teha e-äri ning tootearendusega seotud praktilisi harjutusi. Saab lähemalt tutvuda EASi uute programmidega ja uurida konsultantidelt oma võimalusi.

Üheskoos otsime vastuseid järgmistele küsimustele:

• Kuidas arendada ja disainida kallimaid tooteid?

• Kuidas toetada rahvusvahelist äri e-lahendustega?  

Üritus on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine ürituse lehel. www.eas.ee/liftigatulevikku

Ettevõtjate päev toimub 7. oktoobril Viktoria keskuses Tallinnas.