ETV alustab Soome edukaid ettevõtteid tutvustava sarjaga

30. juuni, 2010
ETV alustab 5. juulist dokumentaalfilmide sarja näitamist Soome edukatest ettevõtetest. Filmides jälgitakse suurfirmade sündi, edutegureid, pereettevõtete pikaajalisi traditsioone ja ärikultuuri. Soome edulood kirjeldavad Soome ettevõtete lugusid, mille kaudu on Euroopa ühest vaesemast riigist saanud 100 aastaga Euroopa Liidu üks sotsiaalselt ja tehnoloogiliselt kõige arenenumaid riike. Kokku on suve jooksul esmaspäeviti ETV1 eetris kümme dokumentaalfilmi, sarja avab esmaspäeval kell 22.00 värskelt valminud film ehitusettevõttest SRV, mille tarvis on tehtud ka arvukalt intervjuusid Eestis. Lisaks SRV-le on ETV-s suve jooksul kavas dokumentaalfilmid Hartwallist, Lemminkäinenist, Outokumpust, Konest, SEK-st, Valiost, Fazerist ja Pauligist. 
Suur osa nimetatud ettevõtetest on perefirmad, kelle ajalugu ulatub ülemöödunud sajandisse. Dokumentaalsarjal on kindlasti õpetlik sisu Eesti ettevõtlusele, mille ärikultuur on noorem kui kolmkümmend aastat. Dokumentaalsarja sihtgrupiks on ettevõtlikult meelestatud inimesed, kes juhivad ise firmasid või on pikkade traditsioonidega ettevõtetega töösuhte kaudu seotud.

Dokumentaalsarja on tootnud Soome dokumentaalfilmide tootja Franck Media ja need on viimase viie aasta jooksul olnud edukalt eetris Soome Yleisradios ja MTV3-s. Kokku on Franck Media tootnud rohkem kui 40 dokumentaalfilmi Soome elust ja ettevõtlusest viimase viie aasta jooksul. Franck Medial on kavas lähitulevikus laieneda ka Balti riikidesse, Ukrainasse ja Venemaale. Sarja esimese osa avalik esmalinastus Eestis toimus 18. juunil Eesti Kaubandus-Tööstuskojas.