Euroopa 2014. aasta parim muuseum selgub Tallinnas

12. mai, 2014

Kumu 14.–17. mail toimub Eesti Kunstimuuseumi Kumu kunstimuuseumis Euroopa Muuseumifoorumi aastakonverents (EMYA 2014). Ürituse kulminatsioonina kuulutatakse 17. mai õhtul Kadrioru kunstimuuseumis toimuval Euroopa Aasta Muuseum 2014 auhinnagalal välja Euroopa aasta parim muuseum – tunnustus, mille Kumu kunstimuuseum pälvis 2008. aastal. Sel korral on esindatud enam kui 30 Euroopa silmapaistvaimat muuseumi, nominentide seas on ka Eesti Meremuuseumi Lennusadam.

„Euroopa Aasta Muuseumi auhind on kõige mainekam muuseumivaldkonna tunnustus, mida hinnatakse väga kõrgelt kogu Euroopas. Tõsiasi, et Eesti Kunstimuuseumile on saanud osaks au võõrustada Euroopa kõige olulisemate, uuenduslikemate ja inspireerivamate muuseumide aastakonverentsi, on väärikas tunnustus nii Eesti kunstielule kui muuseumidele, samuti näitab see suurt usaldust Eesti Kunstimuuseumi vastu,” ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor PhD Sirje Helme.

Euroopa aasta parima muuseumi väljakuulutamisele 17. mail Kadrioru kunstimuuseumis eelneb 14.–17. maini Kumu kunstimuuseumis aset leidev Euroopa Muuseumifoorumi aastakonverents. Konverents algab 14. mail eCult Dialogue Day’ga, kus käsitletakse kultuuri- ja tehnoloogiavaldkonna sidumise teemasid ning jagatakse parimaid praktikaid. 15.–17. maini toimuval konverentsi põhiosal viivad žüriiliikmed aasta parima muuseumi kandidaatide esindajatega läbi avalikke intervjuusid, eesmärgiga tutvustada muuseume ja analüüsida nende tegevust.

Euroopa Aasta Muuseumi tiitlit annab alates 1977. aastast välja Euroopa Muuseumifoorum, kelle tegevust toetab Euroopa Nõukogu. Euroopa Aasta Muuseumi auhinnale saavad kandideerida viimase kolme aasta jooksul avatud muuseumid või muuseumid, mis on viimase kolme aasta jooksul oma programmi oluliselt uuendanud või laiendanud. Auhinnagala toimub ajaliselt lähestikku rahvusvahelise muuseumipäevaga, mida tähistatakse 18. mail. Sel aastal on seoses Euroopa Aasta Muuseumi auhinnagalaga Kadrioru kunstimuuseum muuseumiööl külastajatele suletud.

Euroopa Aasta Muuseum 2014 ametlik kodulehekülg emya2014.eu/

Nominentidega saab tutvuda siin või vaadata tutvustavat videot.