Euroopa Liidu teemalise viktoriini auhindadeks on sõit Brüsselisse ja e-luger

04. november, 2013

Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskus kuulutab välja viktoriini teemal „Olen Euroopa kodanik ja tean, et…“. Küsimustele saab vastata 12. novembrini aadressil elik.nlib.ee/viktoriin. Õigesti vastanute vahel loositakse välja reis Brüsselisse ja e-luger. Küsimused on valikvastustega ja laiendavad teadmisi Euroopa Liidu kohta.

 

Näiteks on olemas Euroopa kodanikualgatus, millega ELi kodanik saab osaleda ELi poliitika kujundamisel ja mis annab miljonile inimesele võimaluse taotleda Euroopa Komisjonilt konkreetse õigusloomeettepaneku koostamist. Kas teate, vähemalt kui palju peab selleks Eestist allkirju koguma? Kes üldse võib ennast Euroopa kodanikuks pidada? Kui olete mõne Euroopa Liidu riigi kodanik ja elate teises Euroopa Liidu riigis, siis kus saate hääletada?

18-aastaste ja vanemate parimate vastajate vahel läheb loosi reis Brüsselisse ja alla 18-aastaste vahel e-luger. Lisaks valik ELi teemalisi meeneid. Auhinnasaajatega võetakse ühendust e-posti vahendusel.

1998 loodi Rahvusraamatukogus eraldi struktuuriüksus Euroopa Liidu infokeskus. 1999 avati infokeskuse juures tasuta euroinfo telefon 800 3330.

2009. aastast on Euroopa Liidu infokeskus Euroopa dokumentatsioonikeskuse staatusega. Euroopa Liidu infokeskus tagab Euroopa Liiduga seotud teabe kõigile huvilistele, varustab lisainfoga Riigikogu ning teisi põhiseaduslikke institutsioone ja ametkondi.