„EV 100 – Eesti helis ja pildis” pani noored disainerid ja heliloojad Eestile mõtlema

04. detsember, 2013

10. detsembril algusega kell 18.00 leiab Rotermanni soolalaos (Ahtri 2) aset „EV 100 – Eesti helis ja pildis” konkursi galaõhtu. Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Muusika – ja Teatriakadeemia ning Artupcareer.net’i koostööna korraldatud noortele heliloojatele ja graafilistele disaineritele suunatud konkurss pani osalejad väljendama oma nägemust Eestist. Konkursitööde näitust saab aasta lõpuni näha Tallinnas Rotermanni soolalaos, Ahtri 2.

Eesti tähtistab 2018. aastal 100. aastapäeva ja on ühtlasi Euroopa Liidu eesistujamaaks. Sellega seoses vajab Eesti enda esitlemiseks kuvandit. Riigikantselei korraldatav lõplik identiteedikonkurss leiab aset küll mõne aasta pärast ent mõtete kogumise protsess on alanud. Sellesse protsessi panustas ka ideekonkurss „EV 100 – Eesti helis ja pildis”.

Konkursi raames moodustati ühest graafilisest disainerist ja ühest heliloojast koosnevad loovüksused, kelle ülesandeks oli luua harmooniline audiovisuaalne kuvand, mis koosneb graafilisest identiteedist ja helimotiivist. Konkursile valitud kandidaatidest moodustusid järgnevad loovüksused: Einike Leppik ja Miina Leesment, Sylvia Köster ja Judith Parts, Roman Lihhavtsuk ja Kadri Laanes, Moonika Maidre ja Gert-Ott Kuldpärg, Viktor Gurov ja Taavi Tulev, Katrin Nõu ja Alvin Raat.

10. Detsembri galaõhtul saab näha konkursitööde esitlusi, parima pälvib Riigikantseleilt rahalise auhinna. Kino Sõprus paneb välja eriauhinna tööle, mis ühendab endas nii leidlikke lahendusi kui ka üllatavat kirge.

Lisaks konkursantidele astub üles Kaspar Kalluste Trio feat. Kadri Voorand.
Rotermanni soolaladu on näituse külastajatele avatud K 12.00 – 18.00, N 12.00-20.00, R 11.00-18.00, L,P 11.00-18.00.

Konkurss „EV 100 – Eesti helis ja pildis” toimus „Access” projekti raames, mida rahastakse Kesk-Läänemere Interreg IV A programmist. Konkursi kaasrahastaja oli Eesti Riigikantselei. Galaõhtu ja näituse sponsoriteks on AS Folger Art, Kino Sõprus ja Valmiermuižas Alus.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/440123476093781/