EV 100 filmikonkurss

12. detsember, 2012

Kultuuriminister Rein Lang kuulutas välja Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud filmide ideekonkursi. Konkursile on oodatud pikkade mängufilmide esildised, mis mõtestavad Eesti elu ja selle võtmesündmusi, kultuurinähtusi, ühiskonda või inimesi erinevatest vaatenurkadest.

Filmiideede žanrid pole piiratud: esitada võib kõike alates  komöödiatest, ulmelugudest kuni film noir’ide ja vesterniteni. Tähtis on läheneda lugudele loovalt – erinevaid žanreid ja väljendusvahendeid Eesti kultuuriga sidudes. Esitatavad lood vaatavad värske pilguga Eesti minevikku, käsitlevad loovalt olevikku ja inspireerivad tulevikku.

Filmiideid oodatakse kuues kategoorias:

1) Kaasaegne draama käsitleb elu ja inimeste ees seisvaid valikuid Eestis euroopalikus ja nõudlikus filmikeeles.

2) Lastefilm annab noorele vaatajale mõistetavas vormis edasi eesti väärtusi eesti lastele. 

3) Laiale vaatajaskonnale suunatud animafilm ühendab fantaasia, seiklusliku meele ja eesti animatraditsiooni. 

4) Kassettfilm vahendab noore režissööride lavastatavate erinevate lühilugude kaudu kasvava põlvkonna nägemust ühiskonnast. 

5) Ajalooline film keskendub Eesti ajaloo seisukohalt olulistele sündmustele või inimestele ja  väärtustab nende kaudu eesti eesti kultuuri. Teemale ei pea lähenema ainult tõetruudust või rahvusliku ajaloo keerukaid perioode silmas pidades.

6) Ajalooline ekraniseering vahendab eesti kirjandusele tuginevaid lugusid laiemale kinopublikule ja tõstab esile kirjanduse tähendust kaasajas.

Küsimustega pöörduda:  kristina@efsa.ee