EV 100 loovkonkurss graafilistele disaineritele ja heliloojatele

22. oktoober, 2013

artup carreerEKA, EMTA ja ArtUpCareer.net kuulutavad välja loovkonkursi. Konkursile oodatakse osalema graafilisi disainereid ja heliloojaid, kellest moodustatakse ühest heliloojast ja ühest disainerist koosnevad loovüksused. Loovüksuste ülesandeks on luua Eesti Vabariik 100-le mõeldes Eestit esindavate sümbolite kontsept, mis koosneb tunnusmuusikast ja sellega kooskõlas olevast visuaalsest sümboolikast.

Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning  ettevõtlusportaal ArtUpCareer.net kuulutavad välja loovkonkursi“EV 100 – Eesti helis ja pildis”. Konkursile oodatakse osalema graafilisi disainereid ja heliloojaid, kellest moodustatakse ühest heliloojast ja ühest disainerist koosnevad loovüksused. Loovüksuste ülesandeks on luua Eesti Vabariik 100-le mõeldes Eestit esindavate sümbolite kontsept, mis koosneb tunnusmuusikast ja sellega kooskõlas olevast visuaalsest sümboolikast. Konkursitöid esitletakse 10. detsembril 2013. aastal Tallinnas toimuval galaõhtul, kus kuulutatakse välja võitja, keda premeeritakse rahaliselt. Konkursi kaasfinantseerija on Eesti Riigikantselei.

 
Eesti tähistab 2018. aastal 100. aastapäeva ja on ühtlasi ka Euroopa Liidu eesistujamaa. Esitlemaks ennast Euroopale vajame selget kuvandit, mis sümboliseeriks Eestit, meie 100 aastat, Eesti inimesi ja väärtusi. Meie tunnused peaksid olema omased meile, kuid arusaadavad ka rahvusvahelisel tasandil. Konkursi eesmärk on algatada ideede ja visioonide loomise protsess.
 
• Ootame konkursile osalema kõiki noori heliloojaid ja graafilisi disainereid. 
• Kandidatuuri saab esitada 28. oktoobrini
• Registreerumiseks saatke oma tutvustus ja portfoolio aadressile artupcareer@outlook.com. Lisainfo ja küsimused samale aadressile. 
• Kandidaatitest moodustatakse 1. novembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias suunava töötoa raames paarid. (Osaleda võivad ka juba varem moodustunud paarid).
• Konkursitöid esitletakse 10. detsembril galaõhtu raames, mille tarbeks tuleb osalejatel mõelda ka loominguline esitlusviis. 
• Üritusele kutsutakse kultuuriorganisatsioonide ja asutuste esindajad, seega avaneb hea võimalus end neile presenteerida. 
• Konkursi võitja pärjatakse rahalise preemiaga, auhinnatud saavad ka teised finalistid.
 
Täpsed konkursitööde kriteeriumid ilmuvad artupcareer.net kodulehele. Väljavalitud osalejate grupeerimine ja suunav töötuba toimub 1. novembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kasutage head võimalust teha koostööd teiste valdkondade loovinimestega, end esitleda, luua nägemus oma kodumaast ja saada premeeritud!