EV 95 kutsub aastapäeva tähistamises osalema

07. veebruar, 2013

Maarja-Liisa Soe photo-2

Eestlastel on palju häid mõtteid… oluline on, et need teisteni ka jõuaks,” kutsub EV95 projektijuht Maarja-Liisa Soe oma ettevõtmisi Eesti Vabariigi 95 aastapäevale pühendama. Loe edasi »

Tänavu on EV 95 tähistamise fookus sellel, et kõik, kuid eriti just noored, saaks aasta tähistamises vahetumalt osaleda. Eesti Vabariigi 95. sünnipäev on eelkõige sobiv aeg, et ühiselt mõelda  5 aasta pärast saabuva 100. juubeli tähistamise peale.

EV95 ajal saavad alguse paljud projektid, mis kulmineeruvad juubeliaastaks ja seetõttu kutsumegi üles kõiki lähenema loominguliselt tollele enneolematult ümmargusele tähtpäevale.

Vabariigi 95. aasta auks on loodud ka kodukas, kus lisaks ametlikele tähtsündmustele asub ka vabakava. See koosneb sündmustest, mida võivad lisada kõik soovijad. Teisisõnu, sinna saab iga kuu pühendada omaalgatuslikke ägedaid üritusi. Eestlastel on palju häid mõtteid… oluline on, et need teisteni ka jõuaks.

Inspiratsiooni ja põhjuseid tähistamiseks leiab uuest nutirakendusest “Rahvakalender”, mis jagab meeleoluka informatsiooni kõrval ka kasulikke näpunäiteid, kuidas vanarahva kommetest tänasel päeval rõõmu tunda.

http://www.eesti.ee/ev95/et/ev95-vabakava

www.eesti.ee/ev95/et/rahvakalender

Maarja-Liisa Soe, EV 95 projektijuht ja Juhan Raud, EV 95 veebiadministraator.