PESAst võrsus 12 põnevat tooteprojekti

12. juuni, 2013

Eva

“Eesti on e-riik ja toimub massiline appide arendamine ning uute innovaatiliste tootearenduse start-up’ide toetamine on jäänud tagaplaanile. Meil on hea meel, et Loov Eesti virtuaalsest tootearendusprogrammist PESA võrsus taas 12 põnevat tooteprojekti,” rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Loe edasi

“Loov Eesti PESA programmi on läbinud kahe hooaja jooksul 36 tootearendusprojekti. Uued lõpetajad tutvustavad  oma tooteid näitusel Disaini Majas alates 17.juunist. Samas kuulutame välja uue konkursi sügisel algavasse PESA programmi,” lisas Eva.

Loov Eesti PESA on ainulaadne virtuaalne tootearenduskeskkond, mille vahendusel on võimalik saada tugiteenuseid oma tooteidee arendamiseks. PESA keskkonnas läbitakse ettevõtluse, tootearenduse, turunduse, juhtimise ja investeeringute kaasamise õppemoodulid ning professionaalsed koolitajad ning mentorid nõustavad ja suunavad toote arendamist, vajadusel kaasatakse eri valdkondade eksperte.

“PESA tootearendusprogramm kestab 9 kuud, programmi on võimalik pääseda maksimaalselt 20 projektil. Programmi lõpuks on seatud siht 50% tooteid Eesti turul müüdavaks arendada ja omada eksporditurgudele sisenemiseks juba esimesi reaalseid kontakte. Aastal 2012 lõpetas edukalt PESA pilootprogrammi 16 projekti, kes täna on ettevõtluses juba nimekad tegijad,” rääkis Eva edukatest tegijatest.

Oma panuse PESA 2013 programmi andsid vabatahtlikud mentorid Elen Eva Maria Arike, Inga Kalvist, Irina Talviste, Maarja Pehk, Margo Allik, Tiina Liitmäe, Aavo Kokk ning koolitajatena Anu-Mall Naarits, Sixten Heidmets,  Indrek Maripuu, Dan Mikkin, Marko Saue, Baldur Kubo, Liina Kippasto, Ivar Lukk ja Maire Otsus.

Suur tänu kõigile!