Eveli Tooming: Koostöö disainerite ja käsitööliste vahel on väga oluline

17. juuni, 2013

eveli tooming

“Koostöö disainerite ja käsitööliste vahel on väga oluline – kaks erinevat poolust täiendavad teineteist,” arvab PESA värske vilistlase E.Strauss esindaja Eveli Tooming. Loe edasi

17. juunil lõpetas tootearendusprogrammi PESA teine lend aastase koolitusprogrammi. Avinurmes puidtooteid valmistava ettevõtte E.Strauss esindaja Eveli Toomingu sõnul oli programmis osalemine ettevõttele huvitav ajajärk.

“Esimesena turgatab pähe mõte,et selline virtuaalne programm annab maal tegutsevale ettevõttele aimu pealinnas toimuvast. Kui oleksime pidanud 160 km kauguselt igaks koolituseks kohale sõitma ei oleks me ilmselt programmis osalemist ette võtnud. Virtuaalne programm annab võimaluse tegeleda loenguga endale sobival ajal, mis on ratsionaalsem, samuti on võimalik loenguid üle vaadata ja korrata. Samas aga on lisaküsimustele vastuste saamine ajakulukam,” kommenteeris Eveli virtuaalse programmi omapärasid.

“Kuigi meie ettevõte on tegutsenud juba 20 aastat ning peamiselt läheb meie toodang ekspordiks, ei ole me end liigitanud disainivaldkonda kuuluvaks. Peale koolitusprogrammi läbimist tõusis teadlikkus oluliselt ja mõistsime, et see mida me igapäevaselt teeme,on tihedalt seotud disainiga. Koostöö disainerite ja käsitööliste vahel on väga oluline – kaks erinevat poolust täiendavad teineteist ja nii sünnivad koostööst omapärased ja uudsed lahendused ja tooted,” avaldas Eveli.

“Uue toote sünd võtab teatavasti aega. Kõige keerulisem oligi tegelikult leida see vaba moment kodutööde ja ülesannete lahendamiseks. Küll aga on väga oluline tagasiside saamine – pidev käe pulsil hoidmine on olnud kõige paremini edasiviiv jõud. Loomulikul on kasuks tulnud ka PESA programmi pidev kajastus ja kiire infovahetus. Loodan et see koostöö annab meile tõuke et kaugele lennata ja meie puitvalgustid saavad kuulsaks ka Eestist väljapool!” on Eveli optimistlik.

http://www.strauss.ee/page.php?pg=1