Andmeravim tõepõhjata ajastule: 24h häkaton Tartus

21. märts, 2017

Sündmuse detailid


24h häkaton on intensiivne rühmatöö vorm, kus eri valdkondliku tausta ja huvidega inimesed humanitaarteadlastest kuni informaatikuteni tulevad kokku, et koos leida lahendusi nn tõejärgse ühiskonna probleemidele.

Mida hakatakse häkatonil tegema?

Häkatonil liituvad eri akadeemilise ja/või erialase taustaga eksperdid ning huvilised 24 tunniks tiimideks, mis püüavad leida lahendusi tõepõhjata ajastu väljakutsetele. Kõigi osalejate teadmised ja kogemused on parimate lahenduste leidmisel võrdselt olulised ja igaühel on õigus kaasa rääkida selles, milles seisneb lahendus probleemile ning kuidas seda 24 tunni jooksul parimal viisil teostada.

Häkaton algab reede õhtul kl 18 projektide ideede tutvustustamisest ja moodustatakse seejärel tiimid, mis peavad kohe pärast moodustamist maha oma avakooslekud, kus pannakse paika rollid ja esialgne tegevuskava. Reede hilisõhtul toimuvad mõned inspireerivad ettekanded ning arutelud arvamusliidrite ja uue meedia praktikute eestvedamisel. Tiimid peavad andma aru projektide edenemisest ja saavad nõu laupäeva jooksul ning 24h häkaton lõppeb sama päeva õhtul kl 18 paiku, mil toimuvad ideede lõplikud esitlused ja antakse üle auhinnad.

 

Lisainformatsioon ja registreerimine tõepõhjahäkatoni kodulehel.

Facebooki ürituse leiad klikates siia