Digitaalsus ja dokumentalistika

22. veebruar, 2016

Sündmuse detailid


Esmaspäeval, 29. veebruaril kell 13.00 – 14.30 toimub Tartu Kõrgemas Kunstikoolis USA dokumentalistikaeksperdi, filmiajaloolase ja filmisemiootiku Michael Renov’i loeng „Digitaalsus ja dokumentalistika “.
Loengut saab kuulata Tartu Kõrgema Kunstikooli Eha tn 41 auditooriumis 002/003. Osalema on oodatud kõik huvilised. Loeng on inglisekeelne.

Michael Renov on Lõuna-Kalifornia Ülikooli professor, prodekaan ja dokumentalistikaekspert ning mitmete dokumentaalfilmi-teemaliste raamatute autor/kaasautor. Renovi uurimis- ja loenguteemad on dokumentalistika teooria ja semiootika, autobiograafia, videokunsti ning Holokausti käsitlused filmis ja videos. Lisaks on ta osalenud filmifestivalide žüriides ja kaasa aidanud erinevate dokumentalistika festivalide korraldamisel.

Ühtlasi tutvustatakse märtsi esimesel nädalal üle Eesti erinevates kohtades valikut möödunud aasta parimatest USA dokfilmidest. Tartus saab filme vaadata 29. veebruaril ja 1. märtsil Elektriteatris. Seansid on kõigile huvilistele tasuta. Lisainfo: https://elektriteater.ee/ .

Tartu Kõrgemas Kunstikoolis toimub loeng USA saatkonna ja USA Välisministeeriumi American Film Showcase’i dokumentaalfilmiprojekt raames.

Lisainfo Michael Renov ´i kohta (inglise keeles): http://cinema.usc.edu/directories/profile.cfm?id=6614 .