Disainikoolitus ettevõtjatele

26. jaanuar, 2016

Sündmuse detailid


Õnnestunud disain määrab järjest rohkem rahvusvahelise äri edukust ja konkurentsivõimet. Et edu põhjuseid paremini mõista, tuleb disaini vaadata laiemalt kui ainult toote disainimist.

 

Et õppida, kuidas disain Sinu ettevõtte kasuks tööle panna, oled 16. veebruaril oodatud koolitusele “Disainist ettevõtjatele”, mis avab disaini erinevad rollid ja võimalused ettevõtluses.

 

16. veebruaril viivad disainijuht Martin Pärn ja juhtimiskonsultant Andro Kullerkupp Eesti Disainikeskuses läbi disainikoolituse, mis on suunatud ettevõtetele. Koolituspäeval saab muuhulgas kummutatud müüt, et disain on kallis, ning tõestatud, et disainita on kulukas ja ohtlik.
Aeg: 16. veebruar 9.00-17.00

Koht: Eesti Disainikeskus, Arhitektuurikatel, Põhja pst. 27A

Koolituse hind 90€ (Eesti Disainikeskus ei ole käibemaksukohuslane), 70€ kui ühest ettevõttest osaleb mitu inimest.

Registreeri koolitusele siin

 

Martin Pärn on Eesti Kunstiakadeemia strateegilise disaini professor, TTÜ ja EKA ühise rahvusvahelise magistriõppekava Design & Engineering juht, ISEASI disainibüroo juhtivpartner.

Andro Kullerkupp on pikaajalise ettevõtluskogemusega ja aidanud paljudel oma äri efektiivselt tööle panna. Peamine spetsialiseerumine on Androl ärianalüüsile, äriplaneerimisele ja eestvedamisele.

Disainist ettevõtjatele on koolitus, mis avab disaini erinevad rollid ja võimalused ettevõtluses. Päeva jooksul räägivad koolitajad disainist disaineri keeles ja disaini rakendamisest ettevõtja keeles. Näidatakse, kuidas disain seondub tihedalt nii turunduse, toote- ja teenusearenduse kui ettevõtte organisatsiooni arendusega, ettevõtte kesksete funktsioonidega. Antakse näpunäiteid, kuidas disaini eduka rakendamise abil turul pikaajalist edu saavutada.

Disaineriks koolitusel ei saa, kuid saab aimu, mida disaini kaasamisest oodata ja kuidas see ettevõttesse tuua. Meeskondliku töötoa vormis mängitakse läbi üks disainiprotsessi algus, mis annab head juhtnöörid edaspidiseks disaini edukaks rakendamiseks ettevõttes ja loob arusaama, kuidas võimendada oma äriideed disaini toel väga erinevates ettevõtte tegevuse osades.

 

 

• Koolituse ajakava:

09.00 – 09.30 hommikukohv

09.30 – 11.00 Martin Pärn

Mis on disain? Millised on disaini sisekihid ja pakutavad väärtused? Kuidas toote või teenuse tajumise protsess toimub? Miks on algus kõige olulisem ja kuidas püstitada head disaini lähteülesannet?

11.00 – 11.15 kohvipaus

11.15 – 12.45 Andro Kullerkupp

Kuidas võiks kõlada disaineri loeng läbi ettevõtja sõnavara? Kas turundus disainiga või ilma? Missioon ja visioon on aluseks nii juhtimises kui ka disainis.
12.45 – 13.30 lõuna
13.30 – 15.00 Mõttemudelite murdmine grupitöödes – kuidas disaineritega töötada?

Mõned kasulikud tööriistad. Kuidas mõelda pidevalt kasutajale? Millest alustada? Kuidas siduda see äriideega?
15.00 – 15.15 kohvipaus
15.15 – 16.45 Disain kui investeering tulevikku.Näited, kuidas ettevõtluses on teenitud pikaajalist praktilist kasu disaini toel?

Koolitusel lahendatakse väikseid probleeme keeruliselt ja keerulisi probleeme lihtsalt. Ettevõtja saab koolituselt kaasa lihtsad metoodilised tööriistad, mida edaspidi kasutada.