Disainikoolitus ettevõtjatele

02. jaanuar, 2017

Sündmuse detailidEt õppida, kuidas disain Sinu ettevõtte kasuks tööle panna, oled 10. jaanuaril oodatud koolitusele “Disainist ettevõtjatele”, mis avab disaini erinevad rollid ja võimalused ettevõtluses. Koolituspäeval saab muuhulgas kummutatud müüt, et disain on kallis, ning tõestatud, et disainita on kulukas ja ohtlik.

Aeg: 10. jaanuar 9.00-17.00

Koht: Eesti Disainikeskus, Arhitektuurikatel, Põhja pst. 27A

Koolituse hind 95€ (Eesti Disainikeskus ei ole käibemaksukohuslane, hind sisaldab raamatut “Kuidas tootest rohkem kasu lõigata”), 75€ kui ühest ettevõttest osaleb mitu inimest.

 Registreeri koolitusele.

Koolitus sobib eelkõige ettevõtete arendusjuhtidele, turundusjuhtidele, tegevjuhtidele, aga ka ettevõtetes töötavatele disaineritele, disainijuhtidele.

Disainist ettevõtjatele on koolitus, mis avab disaini erinevad rollid ja võimalused ettevõtluses. Päeva jooksul räägivad koolitajad disainist disaineri keeles ja disaini rakendamisest ettevõtja keeles. Näidatakse, kuidas disain seondub tihedalt nii turunduse, toote- ja teenusearenduse kui ettevõtte organisatsiooni arendusega, ettevõtte kesksete funktsioonidega. Antakse näpunäiteid, kuidas disaini eduka rakendamise abil turul pikaajalist edu saavutada.

Koolitus ei anna teadmisi sellest, kuidas või mida disainida. Pigem on koolitus sellest, kuidas üldse alustada disainiteekonda, mis on tootearenduse ja disaini alguspunkt. Ning mis juhtub siis, kui algus on juba tehtud, kuid kõige tähtsamad vastused on endale andmata. Koolitus vastab küsimusele, miks on kasutaja kõige olulisem persoon arendusprotsessis.

Disaineriks koolitusel ei saa, kuid saab aimu, mida disaini kaasamisest oodata ja kuidas see ettevõttesse tuua. Meeskondliku töötoa vormis mängitakse läbi üks disainiprotsessi algus, mis annab head juhtnöörid edaspidiseks disaini edukaks rakendamiseks ettevõttes ja loob arusaama, kuidas võimendada 

Martin Pärn on Eesti Kunstiakadeemia strateegilise disaini professor, TTÜ ja EKA ühise rahvusvahelise magistriõppekava Design & Engineering juht, ISEASI disainibüroo juhtivpartner.

Andro Kullerkupp on pikaajalise ettevõtluskogemusega ja aidanud paljudel oma äri efektiivselt tööle panna. Peamine spetsialiseerumine on Androl ärianalüüsile, äriplaneerimisele ja eestvedamisele.

☞ Koolituse ajakava:

09.00 – 09.30 hommikukohv

09.30 – 11.00 Martin Pärn
Mis on disain? Millised on disaini sisekihid ja pakutavad väärtused? Kuidas toote või teenuse tajumise protsess toimub? Miks on algus kõige olulisem ja kuidas püstitada head disaini lähteülesannet?

11.00 – 11.15 kohvipaus

11.15 – 12.45 Andro Kullerkupp
Kuidas võiks kõlada disaineri loeng läbi ettevõtja sõnavara? Kas turundus disainiga või ilma? Missioon ja visioon on aluseks nii juhtimises kui ka disainis.

12.45 – 13.30 lõuna

13.30 – 15.00 Mõttemudelite murdmine grupitöödes – kuidas disaineritega töötada?
Mõned kasulikud tööriistad. Kuidas mõelda pidevalt kasutajale? Millest alustada? Kuidas siduda see äriideega?

15.00 – 15.15 kohvipaus

15.15 – 16.45 Disain kui investeering tulevikku.Näited, kuidas ettevõtluses on teenitud pikaajalist praktilist kasu disaini toel?

Koolitusel lahendatakse väikseid probleeme keeruliselt ja keerulisi probleeme lihtsalt. Ettevõtja saab koolituselt kaasa lihtsad metoodilised tööriistad, mida edaspidi kasutada.

Koolitust toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.