EKA Avatud Loengud – arhitektuurirobotite looja Jelle Feringa

14. veebruar, 2017

Sündmuse detailid


EKA arhitektuuriteaduskonnas räägitakse 16. veebruaril tõelistest tulevikuteemadest: mis juhtub arhitektiametiga ja linnadega, kui robotid ehitustandri üle võtavad? Kas arhitektist on saamas vaid süsteemi kirjutaja, roboti kodeerija või hoopis kõike haldav looja?

16. veebruaril kell 18 esineb Tallinnas Kanuti Gildi SAALis EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames Hollandi arhitekt Jelle Feringa, üks Taanis asuva Odico arhitektuurirobotite tehase rajajaid ja juhte. Feringa räägib neljapäeval Tallinnas sellest, mis võiks arhitektuurimaailmas muutuda robootika rolli kasvades: mida robotid juba täna teha suudavad ning kuidas uued võimalused meie elukeskkonda juba lähitulevikus muuta võiksid. Kuulama on oodatud nii arhitektuuritudengid, professionaalid kui lihtsalt ruumihuvilised.

Lisaks avatud loengule annab Feringa järgmisel päeval Tallinnas EKA tudengitele arhitektuurirobootika töötoa, katsetades arhitektuuriosakonna uut robotit. “See on üks kaasaegse arhitektuuri olulisemaid küsimusi – kuidas saada digitaalne informatsioon reaalsesse materjali ilma kompromissideta geomeetrias ja ruumilises ülesehituses, samas kättesaadava rahalise ja ajalise kuluga. Robotite kasutamine on siin üks viise toomaks keeruka geomeetriaga ruumid ja vormid digitaalsest maailmast igapäevasesse materiaalsesse kogemusse,” ütleb arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis.