EKA disainihacakthon

12. jaanuar, 2016

Sündmuse detailid


Garage48 Design esmakordselt Eesti Kunstiakadeemias

15.-17. jaanuaril toimub Eesti Kunstiakadeemia ja Garage48 koostöös interdistsiplinaarne disainihackathon Garage48 Design, mille käigus loovad EKA erinevate erialade tudengid füüsilisi prototüüpe, lahendades reaalseid vajadusi ja probleeme.

Nädalavahetuse üks eesmärke on soodustada erinevate erialade tudengite koostööd. Sel korral on ühiselt töötamas sisearhitektuuri, graafilise disaini, moedisaini, nahakunsti, keraamika ja tekstiilidisaini üliõpilased. Prototüüpide valmistamiseks on tudengitel kasutada Kunstiakadeemia töökojad.

Sisearhitektuuri osakonna juhataja ja sündmuse üks initsiaatoreid Hannes Praks: ”Tunneme üha enam, et kiirelt muutuvas maailmas ei saa ametit, eriti veel disaineri ametit, õpetada konkreetsete projektide kaudu. Näeme kooli rolli eelkõige suhtumise kujundajana. Õige pisut saame küll õpetada oskust esitada küsimusi ja leida kiirelt lahendusi. Garage48 hackathoni formaat kattub väga suures mahus ka meile südamelähedaste suhtumistega.”

Sündmus järgib Garage48 hackathoni formaati – reedel esitlevad tudengid oma ideid ning moodustatakse meeskonnad. Osalejatel algab seejärel mentorite juhendamisel võidujooks ajaga, et pühapäevaks prototüüp valmis saada.

Juhendajateks on oma ala spetsialistidest mentorid, teiste seas Baltika Grupi brändijuht Kaie Kaas-Ojavere, Microsoft start-up’ide suunajuht Kesk- ja Ida-Euroopas Elise Sass, graafiline disainer ja disainibüroo AKU üks omanikke Uku-Kristjan Küttis ning Garage48 ning tarkvarafirma Mooncascade asutajaliige Priit Salumaa.

Sündmuse finaal koos esitlustega žüriile toimub pühapäeval, 17. jaanuaril kell 16 EKA Kunstiteaduse instituudis (Suur-Kloostri 11, Tallinn) ning kõik huvilised on oodatud.

Garage48 Design toimumist toetab Kultuurkapital.

Finaalesitluse sündmus Facebookis

Lisateave:

Natalie Mets
Sündmuse kaaskorraldaja
Metsnatalie@gmail.com
Tel 5345 7360