IX made in estonia maraton

08. märts, 2016

Sündmuse detailid


Üheksas etenduskunstide lühivormide festival made in estonia maraton 2016 toimub sel laupäeval, 12. märtsil algusega kell 18:00 Kanuti Gildi SAALis.

2002. aastal oli Eesti märki välja töötanud meeskonna soovitus mitte märkida Eesti toodetele “Made in Estonia”, vaid “Welcome to Estonia”, eriti pärast seda, kui Eesti on liitunud Euroopa Liiduga ja rahvuslikku märgistust toodetele ei ilmu. Näiteks oleks rõival koos hinnasildiga küljes tervitussilt. Kulutatud rahast 3,3 miljonit kulus turu-uuringutele; 4,7 miljonit brändikontseptsioonile, loovlahendustele, brändiraamatule ja tootmiskonsultatsioonidele; 4,7 miljonit krooni materjalide tootmisele ja ürituste korraldamisele ning 0,4 miljonit krooni läks halduskuludeks.

Made in estonia maraton ei karda rahvuslikku märgistust ning seda julgust näitab ta sel aastal juba üheksandat korda. Tasuta läbi viidud turu-uuringud viitavad, et tegu on ohtlikult populaarse üritusega, kuhu esinejaid ja vaatajaid ilmuvad nii ukse kui akna kaudu. Terve õhtu toovad erinevad etendus-, video-, heli-, tantsu- ja-jumal-teab-mis-kunstnikud-veel lavale oma loovlahendusi ja isiklikust brändist tulenevaid tunnetuslikke lühivorme. Mõne jaoks festival, teise jaoks pidustus, kolmanda jaoks arusaamatu taidlemine. Olenemata sildistamisest ja arvamustest, toovad kõiksugu kunstnikud ühel õhtul oma originaal-loomingut lavale trikoloorist vaevatud SAALis – kõigepealt mustas kastis, siis valges ja lõpuks “alasti” laval.

Made in estonia maratonil astuvad üles: Chungin, Henri Hütt, Carmel Köster, Rene Köster, Janis Rizhovs, Jaak Sapas, Mart Kangro, Evi Pärn, Nele Suisalu, Veronika Vallimäe, Minna Hint, Lilli-Krõõt Repnau, Rait Rosin, Kunstirühmitus LAIK, Epp Kubu, Andra Ehrenbusch, Helena Ehrenbusch, Ulla Väljaste, Terezie Stindlova, Jakob Tulve, Anita Kossareva, Linda Vainomäe, Liisi Lasn, Arvi Piir, Oskar Tikka, Meeri Kabur, Martis Roosimaa, Kristjan Kesküla, Jorven Viilik, Tuuli Velling, Harilikud Ränd Öömid, Joanna Kalm, Rūta Ronja Pakalne, Jaana Heinsalu jt.

Õhtu kava leiab alates 11. märtsist aadressil www.saal.ee.

Õhtu piletid eelmüügis Piletilevis 7/10 eur ning pool tundi enne algust kohapeal 9/12 eur.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Valmiermuiža Craft Beer, Club-Mate

 

Lisainfo:

Eneli Järs

+372 5069655 / eneli@saal.ee

Kanuti Gildi SAAL / MTÜ Teine Tants

www.saal.ee