Loomemajanduskeskuse ettevõtjad jagavad ekspordikogemusi

20. veebruar, 2017

Sündmuse detailid


Neljapäeval, 23. veebruaril algusega kell 13, Eesti disaini päeval toimub Tartu Loomemajanduskeskuses seminar „Eesti disaini eksport: ettevõtjate lood“, kus loomemajanduskeskuse ettevõtjad jagavad kogemusi esimestest sammudest oma eksporditee alguses.

Ettevõtjad räägivad, kui käänuline see rada on olnud, kust nad on alustanud, milliseid tagasilööke ja milliseid õnnestumisi on olnud.

Kogemusi jagavad loomemajanduskeskuse inkubatsiooniprogrammis osalevad Etnowerk (Külluslikud Etnokudumid), XAOS, Milli Maier, Tjorven Kids ja Stencilit.

XAOSe brändi eestvedaja ja disainer Liina räägib, kas ja kui palju võib brändi sihtrühm ajas muutuda, kas Eesti ja Poola tarbija erinevad üksteisest ja mida Londonis XAOS-est arvatakse.

Lasterõivaste brändi Tjorven Kids looja Ruth räägib, kas julge pealehakkamine on pool võitu ning annab vihjeid, kuidas maailma suurima lasterõivaste messi tihedast eelvaliku sõelast läbi murda.

Liina ja Annika Etnowerkist otsivad vastust küsimustele „Mis saab siis, kui Eesti turg on Etnowerki täis?“ ning “Kas sakslased võiksid ka Eesti disaini kanda?”.

Väärisehete brändi looja Milli Maier on just tagasi saabunud Londonist, kus ta oma luksusbrändi esitles, ja räägib, kui kaua tasub pingutada enne kui esimene müük tuleb.

Eesti disaini esindavad nii Eestist pärit Merili kui ka Rumeenia juurtega Petrica, kes koonduvad märgi StenCilit taha. Nende lugu räägib pühendumusest ja süsteemsusest. Seminaril otsitakse vastust küsimusele „Kuidas eksportida suures osas ainult üle interneti?“.

Seminar toimub Kalevi 17 saalis ja on kõigile osalejatele tasuta.

Sündmuse FB link: https://www.facebook.com/events/1540475899315582