Tartu noore kunsti oksjon

02. oktoober, 2018

Sündmuse detailid


Neljapäeval, 4. oktoobril algusega kell 18 toimub üheksateistkümnendat korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 68 tööd 54 kunstnikult.

Enampakkumine toimub nii Tartu loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) kui samaaegselt ka osta.ee keskkonnas. Meelelahutuslikku õhtut juhib Reigo Kuivjõgi.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on noor kunst juba paljudele muutunud oluliseks investeerimisobjektiks. „Ärge jääge rongist maha, valige endale sobiv teos välja, kaunistage oma hinge ja koduruumi,” kutsub Kuivjõgi oksjonist osa võtma. 

Töödest, mis lähevad oksjonile, on valminud ka tutvustavad videod, kus maale tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Joanna Hoffman. Videod valmistas Andres Keil. Teostega saab kuni 3. oktoobrini tutvuda kohvikus Spargel (Kalevi 13), Kalevi 17 ruumides ning osta.eekeskkonnas.

Kokku esitati üheksateistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 220 tööd 109  erinevalt kunstnikult. Oksjonile valis komisjon 68 tööd 54 kunstnikult, sellest 52 tööd läheb müüki saalioksjonil ja 16 samal ajal toimuval veebioksjonil Osta.ee-s.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.