Valgusdisaini töötoad

13. juuni, 2016

Sündmuse detailid

  • Date:
  • Rubriigid:

Aeg:

– arhitektuurse valgustuse töötoad 16.-20.10.2016
– eelavamine 20.10.2016
– tulemused publikule avatud  21- 23.10.2016

Koht:

Tartu Toomkiriku varemed, Raekoda, Tartu Linnamuuseum. Valitud on Tartu linnale olulised, keskuses asuvad ja linnaruumi mõjutavad ehitised, millel on suur potentsiaal pakkuda läbimõeldud valguskontseptsiooni abil pimedal ajal paremat ruumikogemust ja muutuda öisteks maamärkideks.

Eesmärk:

Valgusfestivali TAVA 2016 raames toimub Tartu kesklinnas kolm valgusdisaini töötuba. Töötubade eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud valgusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed-külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni, ning pakkuda koolitust peamistel valgusdisaini teemadel. Töötubade läbiviijad on arhitektuurse valgustuse disainerite rahvusvahelise ühendusse IALD liikmed.

Valgustöötoad, mille tulemused võiksid ideaalis muutuda Tartu avaliku ruumi püsivateks valgusinstallatsioonideks, pakuvad suurepärast võimalust katsetamiseks, loovate kontseptsioonide testimiseks ja prototüüpimiseks. Mis on ühest küljest huvitav disaineritele ja planeerijatele, aga teisest küljest kasulik ka linnavõimudele, pakkudes võimalust valguslahendusi enne põhjalikumate investeeringute tegemist 1:1 mõõtkavas näha ja kogeda.

Valgusfestivalid, mille programmi kirjeldatud töötoad kuuluvad, pälvivad reeglina ulatuslikku tähelepanu nii kohalikelt kui sise- ja välisturistidelt. Esteetilisem keskkond on kõige esimene ja ilmsem kiht, mis inimesi kohale meelitab, teine on uuringutel põhinev kontseptsioon, mis kujundab sügavama tähenduse ja sotsiaalse tausta. Töötuba on osa sündmusest, mis toob inimesed kokku ja kutsub neid öist/pimedat väliruumi avastama. Töötubade projektid näitlikustavad valguse jõudu ja võimu ning juhivad tähelepanu valgusdisaini väärtustamisele linnaruumis.

Lisainfo:

Sabine DeSchutter
konverentsi ja arhitektuurse valgustuse töötubade kuraator
Tel: +49 151 26840328
E-post: sabine@tartuvalgus.ee

Töötubade ajakava


Pühapäev, 16.10.2016:

– Osalejate tutvumine, sissejuhatus
– Töötoa asukohtade ülevaatus ja analüüs

Esmaspäev, 17.10.2016:

– Ajaloolise tausta tutvustus
– Valgustite ja tehnika tutvustus
– Esimesed ideed
– Eksperimendid

Teisipäev, 18.10.2016:

– Kontseptsioonifaas ruumianalüüsid
– Testimine
– Ideede esitlus ja arutelu meeskondade vahel

Kolmapäev, 19.10.2016:

– Ideede esitlus ja arutelu meeskondade vahel
– Katsetused valgusega
– Lõpliku installatsiooni ehituse algus

Neljapäev, 20.10.2016:

– Lõpliku installatsioonide ehitus
– Jooniste vormistamine
– Projekti täiemahuline üleandmine
– eelproov

Reede, 21.10.2016:

– Installatsioonide avamine ja valguse ametlik sisselülitamine
– Avalikkusele suunatud ekskursioonid ja jalutuskäigud