VÄLKLOENG: MAASTIKUARHITEKTUUR

13. oktoober, 2015

Sündmuse detailid


Neljapäeval, 15. oktoobril toimuva järjekordse arhitektuuri välkloengu teemaks on MAASTIKUARHITEKTUUR ning seda modereerivad Karin Bachmann, Merle Karro-Kalberg ja Anna-Liisa Unt.

MAASTIKKE vormitakse samamoodi nagu ehitisi ja rajatisi: nad kõik on inimestest mõjutatud, ainult et looduskeskkond pole vagur ja paneb visalt vastu. Kui tehislikud struktuurid on enamasti pikka aega stabiilsed, siis maastik ajab plaane jooksvalt sassi. Targem on kaasa minna või püüda tema järgmisi samme ette näha. Kuidas maastik inimest mõjutab? Kellel on üldse õigus maastiku üle otsustada ja teda vormida? Millised on inimese kohustused maastiku ees?

ESINEJAD:

  • Mart Kalm – arhitektuuriajaloolane
  • Mattias Turovski – keskkonnaeetik
  • Anna-Liisa Piiroja – aednik ja maastikuarhitekt
  • Anne Rudanovski – skulptor
  • Tomomi Hayashi – arhitekt

Anna oma tulekust teada: Facebooki sündmus
 

TOETAVAD
Weber – Saint-Gobain Ehitustooted
Eesti Kultuurkapital

KORRALDAB
Eesti Arhitektuurikeskus

VÄLKLOENGUD
Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. Rohkem infot siin.