Välkloeng – POLAARRUUM

11. november, 2015

Sündmuse detailid


Novembris lööb välk polaarruumi!
Foto: Timo Palo
Neljapäeval, 12. novembril toimuva järjekordse arhitektuuri välkloengu teemaks on POLAARRUUM ning seda modereerib arhitekt Mari Hunt arhitektuuribüroost b210.

Kuidas inimesed nii kaugel ja külmas elavad? Mis toimub inimese organismis pikemat aega POLAARRUUMIS viibides? Kuidas inimese keha polaartingimustega harjub ja millist ruumi enda ümber vajab? Millised muutused ootavad polaarpiirkondi ees? Kuidas arhitektid saavad polaaralade arengus kaasa rääkida ja mida ära teha? Milliseid võimalusi polaaralad meile täna pakuvad ja millist teadustööd seal tehakse?

XLIX VÄLKLOENG: POLAARRUUM
Aeg: 12.11.2015 kell 19:00
Koht: Rahvusraamatukogu
Anna oma tulekust teada: Facebooki sündmus

ESINEJAD:
Timo Palo, geograaf
Andres Tarand, klimatoloog
Rein Vahisalu, südamearst
Urmas Dresen, ajaloolane
Riho Västrik, dokumentalist

***

TOETAVAD
Weber – Saint-Gobain Ehitustooted AS
Eesti Kultuurkapital

KORRALDAB
Eesti Arhitektuurikeskus

VÄLKLOENGUD
Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. Rohkem infot siin.

Foto: Virmaliste valgus mahendab polaaröö pimedust ja muudab sellega ka inimese ruumitaju (Timo Palo)