EXPO-l näidatakse rahvuslikku moekunsti

09. juuli, 2010
eesti-expo-paviljonShanghais toimuva EXPO Eesti paviljonis on tänasest külastajatele avatud Eesti rahvuslik moekunstinäitus „Eestlane olla…“, mis jääb üles 26. juulini. Eksponeeritud on 18 rõivakomplekti ja 15 moefotot kokku 23 autorilt.
Moeväljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ja meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas,“ tutvustas näitust selle kuraator ja fotode autor moekunstnik Anu Hint. „Eesti rahvakunsti kujundikeel, värvid ja mustritihedus on ilmselgelt tänapäeva kunstnike ilumeelde kodeeritud, näidates, et aastasadade jooksul väljakujunenud eesti stiil elab edasi,“ tõdes Hint.

Moefotode fooniks on unikaalsed Eesti Vabaõhumuuseumi käsitöövaibad, et rõhutada paralleele vanade tekstiilide ja kaasaegse moekunsti vahel.

Näitusel on esindatud järgmiste moekunstnike ja EKA moetudengite tööd: Mari Aakre, Katre Arula, Diana Denissova, Anu Hint, Zoja Järg, Aldo Järvsoo, Lilli Jahilo, Xenia Joost, Katrina Kaubi, Monika Kisand, Liivia Leškin, Riina Maitus, Anne Metsis, Astra Mõistlik, Juta Piirlaid, Liis Plato, Piret Puppart, Liisi Riid, Kai Saar, Sille Sarapuu, Külli Kerttu Siplane, Lembe Maria Sihvre ja Kristina Viirpalu.

EXPO maailmanäitus, mille motoks on „Parem linn, parem elu“, toimub Shanghais 1. maist – 31. oktoobrini 2010. Eesti rahvuspäeva peetakse 18. oktoobril. Eesti osalemist EXPOl korraldab EAS.