EXPO Milano 2015 Eesti paviljoni konkursile esitati 14 tööd

01. november, 2013

eas varviline logo all nurgasEttevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas augustis välja idee-, arhitektuuri- ja sisekujunduskonkursi Eesti paviljoni rajamiseks Itaalias toimuval EXPO Milano 2015 maailmanäitusel. Täna kell 16.00 kukkunud lõpptähtajaks esitas oma konkursitööd 14 meeskonda.

 

EXPO Eesti esinduse projektijuht Andres Kask ütles, et konkursist osavõtjate hulgas on arhitektuuri, reklaami ja loometegevusega seotud ettevõtteid. „Mul on väga hea meel, et Eesti loomeringkonnad võtsid meie konkursikutset tõsiselt ja esitasid arvestatava hulga töid. Loodan, et valik ei saa olema žürii jaoks kerge,“ lausus Kask.

Konkursitöid hakkab hindama žürii, kuhu kuuluvad arhitektid Peeter Pere ja Raivo Kotov, sisearhitekt Janno Roos, disainer ja loovjuht Asko Künnap, kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane, EXPO Milano 2015 Eesti esinduse projektijuht Andres Kask ning žürii esimehena EASi juhatuse liige Martin Hirvoja. Võitja kuulutatakse välja 20. novembril.

Kõigi võistlustöödega saab tutvuda avalikul näitusel, mis toimub alates 12. novembrist Tallinnas Viru Keskuses ja alates 21. novembrist Tartus Tasku keskuses. Näitusel saab multimeedia lahenduse abil tutvuda ka EXPO-de ajalooga.

Maailmanäitus toimub 2015. aasta 1. maist 31. oktoobrini Milanos. EXPO seekordseks peateemaks on toit meie planeedil ja eluks vajalik energia, rõhuga säästlikkusel ja innovatsioonil. Itaalia ootab EXPO-t külastama 20 miljonit inimest, lisaks 1 miljard virtuaalset külastajat. Eestile on EXPO-l broneeritud 1010-ruutmeetrine ala, mille leiab idapoolsest sissepääsust teisena. Eesti naabriteks EXPO-l on Omaani ja Venemaa paviljonid. Kogu EXPO maa-ala laiub 935 600 ruutmeetril.

Vabariigi Valitsus otsustas Eesti osalemise 2015. aasta maailmanäitusel 27. septembril 2012, delegeerides näitusel osalemise korraldamise EAS-ile. World EXPO on riikidevaheline maailmanäitus, mis toimub iga viie aasta tagant ja kestab kuus kuud. Eesti on sel sajandil osalenud 2000. aastal Hannoveri EXPO-l ning 2010. aastal Shanghai EXPO-l.