Fabien Cappello: Arvan, et disainerid on ikka olulised 10 aasta pärast

10. september, 2012

image001Suurbritannia toote- ja mööblidisainer, kes peatselt Eestit väisab, jagab Müürilehe lugejatega oma mõtteid disaineri rolli ja nende töös esilekerkivate valikute teemadel.

1. Tallinna Disainiöö festivali alapealkiri sellel aastal on “Disain omab tähtsust” (Design matters – ing.k.). Meie küsimus on: kas disain omab tähtsust või milline disain omab tähtsust?

FC: Disain on oluline, kuna see seisneb tee avastamises või loomises, mis viib põnevama tulevikuni.

2. Mis on Teie jaoks suurim erinevus ettevõttes disainerina töötamise ja oma brändi all töötamise vahel?

FC: Ma ei ole kunagi ettevõttes disainerina töötanud, seega pole kindel, kuid erinevus ei tohiks olla suur.

3. Mis on plussid ja miinused ettevõttes disainerina töötamisel?

FC: Need on oletused:

Plussid: saad mõelda suurelt ja pikaajaliselt
Miinused: sa ei saa disainida ukselinki, kui sa töötad elektroonika ettevõttes, või kingavabrikus

4. Oma brändi all töötada on otsus, mille tegemine nõuab disaineritelt palju julgust. Kas, või miks, peaksid disainerid selle valiku tegema?

FC: See on isiklik valik ja see on seotud sinu oskuste ja kadedusega. Igaüks peab ise otsustama mida püüelda oma disainitöö teekonnal ja mis on tema arvamus sellest küsimusest.

 

5. Praegusel sajandil, kui tehnoloogia areneb tõesti kiiresti, 3D printerid ja tarkvara on saamas kiiremaks ja lihtsamaks. Mis on Teie arvamus: kas disainerid on ka 10 aasta pärast ikka olulised?

FC: Jah, ma arvan, et disainerid on ikka olulised 10 aasta pärast. Kahtlemata. Ma isegi ütleksin, et tõenäoliselt isegi rohkem kui tänapäeval.

 

Fabien Cappello on toote- ja mööblidisainer. Ta kirjeldab ennast kui aktivisti ning tema tegevused on näidanud soovi ümber sõnastada disaineri rolli ühiskonnas. Fabien esineb Disainiöö festivali raames toimuval seminaril Design matters. Lisainfot: www.disainioo.ee