FabWire ehk koledad elektrijuhtmed on ajalugu!

12. mai, 2017

Paljud inimesed on oma kodu ehitades, remontides või sisustades seisnud probleemi ees: mida teha ja kuhu panna need koledad elektrijuhtmed – kas jätta seina peale või peita ära. Peites, ehk seina vagu puurida või lae alla panna on ajakulukas ja tihti peale tüütu tegevus. Jättes aga seina peale, jääb üldpilt interjöörist lihtsalt kole. Mis võimalused jäävad veel üle?

Tundub, et varsti on võimalik kõigil disaini huvilistel, arhitektidel ja koduomanikel võimalus see probleem lahendada väga omanäolisel teel. Hetkel veel prototüübi faasis olev FabWire viib traadid tekstiili sisse ja kasutab tekstiili sisekujunduse elemendina. Mis peamine – neid on väga lihtne paigaldada ning enam ei pea peitma ühtegi juhet.

Loov Eesti tunnustas FabWire meeskonda, andes “Starter Edu ja Tegu” võistluse raames peaauhinnaks pääsu Creative Business Cup (CBC) Eesti finaali. Võistlus on lisa ülikoolidevahelisest ettevõtlusprogrammist. Lisaks meie antud auhinnale on nad võitnud auhindu veel Ajujahist ja Prototronist.

Meeskonda juhib Liisbet Linntamm, kes on ühtlasi ka FabWire disainer. Üllar Kalmus hoolitseb tehnilise poole pealt ning müük ja turundus on Hanna Põldaru kätes. Tulevikus plaanivad nad müüa juba disainitud toodet, pakkudes sealjuures võimalust ka tellida omanäoline disain. Samuti aitavad nad paigaldamisel.

Soovime edu ja kordaminekuid nende tegemistes!

Vaata pilte SIIT