Fashion Empowerment Nordic Look’il – inimese vajadustest lähtuv moedisain

11. mai, 2011

alt13.mail kell 16.30 toimub „Nordic Look“ raames sotsiaalse moedisaini alane seminar, kus Eesti Kunstiakadeemia ja Soome Novia University of Applied Sciences disainitudengid esitlevad oma inimeste vajadustest lähtuvate kollektsioonide ideid.

Ettekandega esineb tunnustatud Soome Design for All spetsialist Päivi Tahkokallio. Seminari modereerib Kati Reijonen.

Moekonkursid- ja showd loovad kõrvaltvaatajas tihti arusaama moeloomingust, kui pelgalt individualistliku loovuse väljendusvormist, millel on nn tavatarbijaga vähe ühist ning kus mitmed tegelikkuses inimestele probleemsed riietusvaldkonnad on kõrvale jäetud. Näiteks on vanuritel ja puuetega inimestel väga raske leida masstoodangu seast riietusesemeid, mis oleksid lisaks funktsionaalsusele ja praktilisusele ka ilusad ja tujutõstvad.

Sel eesmärgil algatasid Eesti Kunstiakadeemia ning Turu Novia University of Applied Sciences projekti Fashion Empowerment, mille eesmärgiks on tuua moedisaini valdkonda innovaatilisi ja enam inimeste eripäradega arvestavaid lahendusi, kus disainprotsessi kaasatakse ka tarbijad.

Projekt Fashion Empowerment sai avalöögi käesoleva aasta märtsikuus ning päädib esitlustega sügisel Tallinnas ja Turus. Projekt on Euroopa Kultuuripealinn 2011 Tallinn – Turku ametlikes programmides ning toimub Baltic Fashion Project raames.

Seminari modereerib disainiteoreetik ja Novia University of Applied Sciences õppejõud Kati Reijonen, kes on spetsialiseerunud sotsiaalsele disainile ning disainialastele uurimismeetoditele.

Seminaril osalemine on tasuta ent eeldab eelnevat registreerimist, mida saab teha Nordic Look kodulehel www.nordiclook.ee. Nordic Look toimub Hopneri majas (end Matkamaja), Raekoja plats 18.