Filmifestival NUI paneb noored filme tegema

29. november, 2012

DSC03647November on Eestis traditsiooniliselt saanud filmikuuks. Lisaks armastatud PÖFFile toimus Kadrioru Saksa Gümnaasiumis 11. korda traditsiooniline filmifestival NUI, kus noorte loodud amatöörfilmid mõõtu võtsid.

Sellel aastal toimus üritus 16. novembri õhtul, kus hinnanguliselt külastas festivali rekordarv külastajaid – tavapärase 200 asemel koguni 350 ringi. Kokku osales festivalil 17 filmi.“Filmifestival NUI annab eelkõige noortele võimaluse oma mõtteid kujunduslikus pildikeeles väljendada ning proovile panna oskusi näitlemistöös ja filmimises. Tegemist on ühe meie kooli kõige tähtsama traditsiooniga ning üritusega, mida kõik alati pikisilmi ootavad,” rääkis festivali peakorraldaja ja KSG Õpilasesinduse president Theo Kehlmann ettevõtmise tagamaadest.

“Enamik filme olid küll KSG õpilaste looming, kuid esindatud olid ka Kuusalu Keskkool, Vanalinna Hariduskolleegium, Pirita Majandusgümnaasium jt. Meie endi jaoks teeb festivali eriti südamelähedaseks see, et enamik kinolinal üles astuvaid näitlejaid on meie enda koolipere liikmed – meie oma sõbrad,” rääkis Kehlmann,

Filme hindas ja kommenteeris auväärne zürii koosseisus Kaileen Mägi, Kerli Adov, Ivika Elva, Ivo Felt ja Vahur Laiapea. Eelnevatel aastatel on züriisse kuulunud näiteks Eesti üks tunnustatumaid operaatoreid Mait Mäekivi, näitlejad Rasmus Kaljujärv, Marilyn Jurman, kinobussi juht Mikk Rand, Artur Talvik ning paljud teised.

Auhindu jagati välja seitsmes kategoorias. Zürii lemmik oli film “Puhtuse janu” Ulrike Brett Uukkivilt, publik valis enda lemmikuks Kevin Sebastian Saaremäe filmi “Rannakaluri elu”. Loomulikult kuulus iga auhinna juurde ka puidust nui.

“Eks NUI on meie kooli jaoks midagi sellist, mida kõik teavad ja ootavad. NUI on meie elu osa. Filmi loomine arendab tegijate loovust, oskusi ning õpetab meeskonnatööd; ka autorifilmidel on meie kavas olnud oma koht. Samuti õpib igal aastal midagi uut ka üritust korraldav õpilasesindus,” heitis Kehlamm pilgu korralduslikule poolele.

Kui küsida, , kas tänaste amatöörfilmide autoritest kunagi ka päris filmiinimesi saada võib, on vastus juba olemas – Kadrioru Saksa Gümnaasiumi vilistlane ja aastaid NUIa teinud Mikk Granström juhib täna Eesti suurimat noorte- ja lastefilmide festivali Just Film.

Publiku lemmik: Kevin Sebastian Saaremäe, “Rannakaluri elu”

https://www.youtube.com/watch?v=UHldBNbB18c

Veel filme:

Harjumus

http://vimeo.com/53738091#at=0

Nad ütlesid, et see on rumalus

Spiderworm