Filmitalgud avab loomemajanduskeskuses Lõuna-Eesti kontori

23. mai, 2011

altMTÜ Kinobussi korraldatavad Filmitalgud alustavad juba maikuus oma tegevust Tartus avatavas kontoris, mis asub Tartu loomemajanduskeskuse sammastega majas aadressil Kalevi 13.

Filmitalgud on terve 2011. aasta jooksul toimuv meelelahutuslikult hariv projekt, mille käigus aktiviseeritakse kogu ühiskond, et teha Eesti teemadel üks ühine film. Nii tehakse koos Euroopa kultuuripealinna Tallinnaga kingitus Eesti filmi 100. juubeliaastaks. Eesti filmi aastat tähistatakse 2012. aastal.

“Filmitalgutel on Lõuna-Eesti kontorit vaja, sest teatavasti asub Tallinn Eesti keskpunktist 120 kilomeetri kaugusel ja liikumisruumi planeerimisel tahaksime veidi pragmaatilisemad olla,” sõnas Filmitalgute pealik ja Kinobussi looja Mikk Rand. “Kõigele lisaks on meie Tartu maakonna koordinaatorid niivõrd tublid, et nendele lihtsalt on vaja töölauda.”

Filmitalgud asuvad loomemajanduskeskusesse rentnikuks, mitte inkubaatorettevõtteks, kuid Kinobuss on hakanud mõistma väljaspool Tallinna asuva kontori vajadust üle-eestilise ettevõtte jaoks. Seetõttu haub meeskond plaani luua äriühing ning liituda loomeinkubaatoriga sügisel, kui toimub uus konkurss tulevastele loovettevõtjatele.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liikme Raul Oreškini sõnul hakkab loomemajanduskeskuse ühe suunana kujunema välja filmikeskus, mis spetsialiseerub 3D- ja 4D-filmide tootmisele. „Filmikeskuse edukaks toimimiseks on vaja pakkuda teenuseid alates koolitusest kuni filmiproduktsioonini, samuti tuleb koordineerida filmide levi. Inkubaatorisse on peagi tulemas ka filmikompanii Pimik, kes pakub peamiselt klassikalise filmi produktsiooni, ja Udustuudio, kes pakub videoteenuseid ja  3D-animatsiooni. Lisaks on eelinkubatioonis ettevõte, kes hakkab tegelema väärtfilmide ekspordi ja impordiga. Seega ongi filmikeskuses puudu veel lüli, kes tegeleks filmitegemise propageerimisega ja uute filmitegijate koolitamisega. Samuti on filmitegijatel huvi hakata pakkuma koolitusi 3D-filmide valdkonnas, mistõttu on nad keskuse jaoks olulised partnerid,“ lisas Oreškin.

Kinobuss on filmikultuuri vallas tegutsev organisatsioon, mille peamised tegevusalad on rändkino, filmi- ja meediapedagoogika edendamine ning filmialaste koolituste ja ürituste korraldamine.

Lisainfot Filmitalgute kohta: http://www.filmitalgud.ee
Lisainfot Kinobussi kohta: http://www.kinobuss.ee