Fine5 Tantsuteater toob 30ndaks juubeliks Vene Teatri RING laval välja uuslavastuse EUTOPIA

16. september, 2022
Fine5 Tantsuteater tähistab 2022. aastal 30ndat juubelit ja toob koostöös Vene Teatriga välja uuslavastus “EUTOPIA”.  Lavastus esietendub 16. septembril kell 18.00 Vene Teatri uuel laval RING, järgnevad etendused 17. ja 18. septembril kell 17.00 ja hiljem juba oktoobris. Uuslavastuses osaleb külalistantsija Michelarcangela Radatti Itaaliast.

“EUTOPIA”-s võtab Fine5 vaatluse alla metafoori paigast, kus olevik saab kokku mälestustega ja kus olemine annab positiivse kogemuse. See on koht isiklikuks ja kollektiivseks varjupaigaks tsivilisatsioonide kokkupõrgete ajal, sakraalse atmosfääriga paik endasse vaatamiseks ja teistega koos olemiseks. See pole hulluvalt maakeralt maha hüppamine, põgenemine muinasjuttu või sukeldumine virtuaalmaailma. See on kinesteetiliselt empaatiline koos veedetud aeg, mida on tihendatud, koreografeeritud, milles olemist on koos ja eraldi harjutatud, tantsitud ja alati eksperimenteerivalt taasloodud.

Tantsuteater Fine5-il pole oma kodu ja 30 aasta jooksul on lavastusi välja toodud mitmete eesti teatrite lavadel ning festivalidel nii Eestis kui ka välismaal. 90ndatel etendas Fine5 Tantsuteater mitmetel kordadel oma lavastusi Vene Teatris ja teatrimaja all keldrikorrusel asunud restoranis “Astoria”. Nüüd, 2022 sügisel, avab Vene Teater endise “Astoria” (hilisem ööklubi “Klubi Teater”) ruumides eksperimentaalse etenduskunstide lava RING, mis on avatud kunstiprojektidele, eesti- ja venekeelse kultuuriruumi integreerivale koostööle ja rahvusvahelisele tippkultuurile. “EUTOPIA” on esimene lavastus, mis luuakse spetsiaalselt Vene Teatri eksperimentaallava jaoks.
Lavastus „EUTOPIA“ on Fine5 Tantsuteatri ja Vene Teatri koostööprojekt.
 
Foto Merje Rääbis