Fits.me sai seitsmekohalise rahasüsti

03. veebruar, 2012

fits.mesmallTäna seitsmekohalisest rahasüstist teavitanud Fits.me juht Heikki Haldre prognoosib, et tänu veebirõivapoodides üha enam kasutusele võetava proovikabiini võimalusega on sunnitud iga neljas rõivamüüja oma poe selle kümnendi lõpus sulgema.


“Analüütikud usuvad, et Fits.me tehnoloogia tõttu liigub umbes üks neljandik rõivakaubandusest internetti tänu sellele, et internetikauplusestesse tuleb samamoodi proovikabiin. See toob kaasa kuni iga neljanda rõivapoe kinnipanemise,” uskus Haldre.

Ka riik peab siin Haldre sõnul mõtlema, millised on tema kodanike oskused näiteks kaheksa aasta pärast. Lisaks mõjutab internetipoodide areng tema sõnul ka kinnisvaraarendajaid, kes peavad mõtlema kaubanduskeskuste tulevikule. “Selle mõju on selgelt laiem, mitte ainult tänu Fits.me-le, aga tänu veebikaubanduse arengule,” tõdes ta.

Haldre rääkis, et praegu ostetakse Eestis erinevatel hinnangutel veebikauplustest 3-5% kogu jaekaubandussektoris müüdavast kaubast, Inglismaal on samal ajal see protsent ületanud viiteteist, mis on üks kuuendik kogu sektorist. “Eeldatakse, et ta jõuab ühe neljandikuni jaekaubanduses päris kiiresti. Selgelt on ühiskonnas toimumas olulised muudatused,” toonitas ta veel kord.

Täna teatas  virtuaalseid proovikabiine loov Eesti innovatsioonifirma Fits.me, et kasvas olulise välisinvesteeringu võrra. Nimelt investeeris Londonis asuv Entrepreneurs Fund Eesti tehnoloogiasse seitsmekohalise summa. Küsimusele, kui suur see summa täpselt on, vastas Haldre, et seitsmekohaline summa on väga suur summa, aga kahjuks ei saa ta numbrit täpsustada.

Investeeritud raha eest peab Haldre sõnul tehnoloogiat väga palju paremaks tegema. “Riskikapitalifondi investeeringul on mitu eesmärki ja ainult üks nendest eesmärkidest puudutab müügile keskendumist,” märkis ta. Teine suur eesmärk on Haldre ütlusel viia koos Tartu Ülikooliga seni arendatud tehnoloogia järgmisele tasemele.

“Kui eelmiste aastate fookus oli tehnoloogia arendamisel, siis sellel aastal hakkab olema fookus eelkõige selle müügil. Lähinädalatel on uued veebipoed juba avamisel, millest me eraldi teatame,” rääkis Haldre. Tema sõnul on Fits.me põhilised sihtturud Euroopa ja Ameerika, kuigi praeguses seisus saavad nad 20-40 erineva veebipoe järelpäringut igal nädal.

Proovikabiiniga väheneb riiete tagastamiste arv oluliselt ja sellega kasvatatakse keskmiselt ühe veebipoe netokasumit 20-30%. “See on üks vähestest tehnoloogiatest, mis avaldab suurt mõju veebikauplusele,” teatas Haldre.

TAUST
Fits.me on maailmas ainulaadne, virtuaalseid proovikabiine pakkuv firma. Fits.me tehnoloogiat kasutavad mitmed maailma tuntud brändid – nende hulka kuuluvad maailma suurim rõivaste veebikaubamaja Otto, USA Gilt Groupe, Itaalia luksusbränd Ermenegildo Zegna, LVMH gruppi kuuluv Thomas Pink jt. Investeering aitab kaasa Eestis loodud tehnoloogia kiiremale turustamisele maailmas, kuid investeeringu järgel jääb enamusosalus endiselt Eestisse.

Detsembris valis ajakiri “Vogue” Fits.me “Online Fashion 100” mõjukaimate online-rõivatööstuse nimede hulka. Tehnoloogiat on pärjatud “euRobotics Technology Transfer Award 2011” ning “The 2011 International Business Awards / Company of the Year – Retail” auhinnaliste kohtadega.

Meeste särkide tootja Sangar on ainuke, kes kasutab Eestis Fits.me tehnoloogiat. Ka teised Eesti rõivatootjad on Haldre sõnul huvi üles näidanud.

Entrepreneurs Fund on Londonis asuv riskikapitali fond, mis haldab sadat miljonit eurot ja mis investeerib varases järgus olevatesse ja kasvavatesse ettevõtetesse, millel on tugev tehnoloogiline taust ja võimekas meeskond.

Allikas: Äripäev