Fotokonkursi „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?“ lõpptähtaeg on 31. juulil

27. juuli, 2016

Tartu ülikooli eetikakeskus koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Põhjamaade ministrite nõukogu, TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži ja Vabariigi Presidendi kantseleiga kutsuvad osalema fotokonkursil „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?“, mille lõpptähtaeg on 31. juulil. Fotokonkursi auhinnafond on fotopoe Fotoluks 500€ kinkekaart, väljaantakse ka eriauhindu.

Tänavu augustis täitub 25 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. Kutsume kõiki, sh kooliõpilasi, piiluma läbi kaamerasilma ning kaasa mõtlema, kas Eesti on möödunud veerandsaja aastaga põhjamaastunud.

Teemade ring ei ole piiratud, kuid foto(de) saatesõna võiks ergutada Põhjamaade väärtuste teemalist kaasamõtlemist.

*  Mis on Eestis Põhjamaadega sarnast, mis erinevat? Kuhu oleme teel?

*  Millised on teie kogemused igapäevaelust, tavadest ja traditsioonidest Eestis võrrelduna Põhjamaadega?

*  Mis on meile Põhjala kultuuriruumis lähedast? Mis on see meile ainuomane ja väärtuslik, mida tahame kindlasti alal hoida ja teistega jagada?

Konkursi viib koos partneritega läbi Tartu Ülikooli eetikakeskus. Konkursi patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Fotokonkursi parimaid tunnustatakse 23. augustil Põhjamaade väärtuste konverentsil KUMUs.

Täpsem info ja tingimused: http://www.eetika.ee/et/fotokonkurss2016

Information in English http://www.eetika.ee/en/photocontest2016

Samanimelise arvamuslugude konkursi, mille tähtaeg oli 10. juunil, ning fotokonkursi läbiviimist ja auhindade välja panekut toetavad Vabariigi Presidendi kantselei, haridus- ja teadusministeerium, välisministeerium, Põhjamaade ministrite nõukogu, Rootsi Suursaatkond, Kuninglik Taani Saatkond, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli eetikakeskus, Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž, kirjastused Ilmamaa, Varrak, EKSA, Tartu Ülikooli kirjastus ning ajaleht Postimees.

Foto: Põlvamaa põld (autor: Triin Paaver)