Frankfurdis tunnustati eesti lastekirjandust

16. oktoober, 2014

9. oktoobril esitleti rahvusvahelisel Frankfurdi raamatumessil The White Ravens 2014 kataloogi. Möödunud aastal ilmunud laste- ja noorteraamatute seast valiti 200 parima hulka ka Eesti autorite Kätlin Vainola ja Ulla Saare «Lift» ning Anti Saare «Kuidas meil asjad käivad».

Münchenis asuv Rahvusvaheline noorteraamatukogu (Internationale Jugendbibliothek) valib igal aastal The White Ravensi kataloogi parimad lasteraamatud tervest maailmast, enam kui 50 riigist, enam kui 30 keeles. Kataloogist saavad uudiskirjanduse kohta teavet niihästi kirjastajad kui ka raamatukogutöötajad ning tänu The White Ravensi kataloogile on müüdud nii mõnegi raamatu tõlkeõigused.

Raamatud jõuavad kataloogi tänu eri osapoolte ühisele pingutusele. Eesti poole pealt aitab kaasa Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Müncheni raamatukogu poolt koordineerib Ida-Euroopa lastekirjandust ekspert Katja Wiebe. «Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Müncheni noorteraamatukogu teevad juba mitu aastat tihedat koostööd. Katja Wiebe on Tartus õppinud, ta on eesti lastekirjandusega väga hästi kursis ning uued põnevad ideed haarab ta otse lennult. Koostöös temaga need aasta vahvaimad raamatud välja valitud saavadki,» ütleb Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete koordinaator Kätlin Kaldmaa.

 «Kui raamat saab mõne tunnustuse või preemia, on tunne nagu oleks raamatul sünnipäev,» lausub üks tunnustuse pälvinud autoritest Kätlin Vainola. «White Ravensi nimekirja sattumine on peaaegu nagu sünnipäev ja jõulud korraga.»

Kataloogi valitud raamatutest koostatakse näitus, mis on väljas 2015. a kevadel Bologna lasteraamatumessil. Seal tutvub väljapanekuga mitu tuhat lastekirjanduse asjatundjat. 

Tänavune Frankfurdi raamatumess toimus 8.–12. oktoobrini. Iga aasta oktoobris Frankfurdi messikeskuses organiseeritav väljapanek on maailma suurim ja tähtsaim. Raamatumessi asutas 1949. aastal Börsenverein des Deutschen Buchhandels (Saksamaa Raamatukaubanduse Börsiühing).

 Allikas: Postimees