FreshEst tutvustab Berliinis Eesti disaini

09. oktoober, 2012

kristina_sukadEesti Disainikeskuse põnev ettevõtmine FreshEst tutvustab kolmapäeval, 10. oktoobril Berliinis Eesti disainerite põhjamaist ja värsket loomingut. FreshEsti kaubamärk koondab enda alla kvaliteetse Eesti disaini, tutvustades seda linnades üle Euroopa.

“Tegu on projektiga, mille eesmärk on leida Eesti disainerite loomingule uusi müügikanaleid. Oleme oma ürituse suunanud kohalikele disainiäridele ja meediale, kaasates kohapealseid koostööpartnereid. Seega püüame läheneda mõnevõrra teistmoodi kui tavapäraselt  messidel ärikontaktide leidmine käib,” kommenteeris FreshEst projektijuht Sirli Nõmm.

Esimesel FreshEst üritusel Berliinis 10. oktoobril esitlevad oma loomingut viis: pesudisainer Kriss Soonik, äsja Noore Disaineri SÄSI auhinnaga pärjatud high-tech-lahendusi kasutav tekstiilidisainer Kärt Ojavee, värske NORR11 laureaat tekstiilidisainer Mare Kelpman, rõivadisainer Kristina Viirpalu ning MOOKI vaibakollektsioonide loojad Annike Laigo ja Merilin Kruusel.

Tekstiilidisainer Mare Kelpmanni sõnul on ettevõtmine oluline eelkõige Ees disaini vastu huvi äratamiseks Saksa turul, mille tulemusena võiksid tekkida uued majanduskontaktid. “12. Oktoobrist jätkan Berliinis üritusel Showraum Trofejas, mis keskendub Ida-Euroopa disaini tutvustamisele – seega võin öelda, et huvi meie tegemiste vastu on olemas,” lisas Kelpman.

FreshEst on seadnud eesmärgiks kujuneda head Eesti disaini tutvustavaks kaubamärgiks, aidates disaineritel oma loomingule üle maailma müügikanaleid leida. “Hetkel käivad läbirääkimised järgmise ürituse korraldamiseks Hamburgis aastal 2013,” lisas Nõmm.

Vaata lisaks https://www.facebook.com/FreshEstFocus